środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kolejny protest wyborczy w gminie Korsze

2018-11-08 15:27:31 (ost. akt: 2018-11-08 14:42:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Perturbacji z wyborami do Rady Miejskiej w Korszach ciąg dalszy. 5 listopada do Sądu Okręgowego wpłynął protest wyborczy. Jak się okazało - był pierwszym, ale nie ostatnim.

Zobacz także: Jest protest wyborczy! Czy będzie powtórka głosowania? Jest protest wyborczy! Czy będzie powtórka głosowania? Okazuje się, że w niektórych samorządach jeszcze nie wszystkie karty zostały rozdane. W gminie Korsze wydano nieprawidłowe do głosowania na miejskich radnych....
Dzień po nim, 6 listopada do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął protest wyborczy Renaty Błażewicz z wnioskiem o stwierdzenie nieważności wyborów do Rady Miejskiej w Korszach w obwodzie nr 9 w okręgu nr 14 i nr 15.


- Skarżąca wskazała, że dla wyborców z trzech miejscowości w gminie Korsze w okręgu nr 15 (Kamień, Wągniki i Marłuty) Komisja Obwodowa wydała nieprawidłowe karty do głosowania. Wyborcy tych miejscowości zamiast ze swojego okręgu nr 15 dostali karty kandydatów do Rady Miasta Korsze z okręgu wyborczego nr 14. Zdaniem wnioskodawczyni zaistniała sytuacja znacząco wpłynęła na wynik wyborów w obu okręgach. Dodatkowo pomimo zaistniałej pomyłki z błędnym wydaniem kart, w okręgu nr 14, z którego startowała skarżąca jako kandydatka do Rady Miejskiej wystąpiła różnica w liczbie kart wyjętych z urny a otrzymanych przez Obwodową Komisję w liczbie 2. O tyle głosów Renata Błażewicz przegrała wybory - informuje Agnieszka Żegarska, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy dwóch okręgów. Okręg nr 14 obejmował sołectwa: Bykowo, Karszewo, Sajna Wielka. Do rady startowali: Andrzej Wankiewicz (KWW Dla Rozwoju Gminy Korsze), Renata Błażewicz (KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa) i Roman Rosicki (KWW Porozumienie dla Korsz). Mandat uzyskał Andrzej Wankiewicz, który pokonał swoją rywalkę różnicą... dwóch głosów. W stosunku do trzeciego kandydata ta różnica wyniosła 21 głosów.

Okręg nr 15 obejmował sołectwa: Kałwągi, Prosna, Sątoczno. Tutaj najwięcej głosów zdobyła Justyna Kurchan (80; KWW Porozumienie dla Korsz) wyprzedzając kolejno Irenę Stróg (57 głosów; KKW SLD Lewica Razem) i Elżbietę Sychowicz (39 głosów; KWW Dla Rozwoju Gminy Korsze).

Irena Stróg złożyła swój protest 5 listopada.

Sąd nie wyznaczył jeszcze terminów rozpraw. Na rozpatrzenie protestów ma 30 dni.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zbych #2620169 | 89.228.*.* 9 lis 2018 08:10

    Kętrzyn zaś totalnie odjechał ze swoją frekfencją pójścia na wybory,połowa mieszkańców zlekceważyła fakt pójścia do urn wyborczych.Sami kandydaci promowali się w ostatniej chwili i to swiadczy o kulturze politycznej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages