środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Podziel się:

Podziel się:

Kajakiem po zdrowie

Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca” zakończyło realizację zadania publicznego pod nazwą „Kajakiem po zdrowie” współfinansowanego ze środków Gminy Korsze. „Baby” oraz pozostali uczestnicy projektu – łącznie 40 osób, popłynęło z Krutyni do Rosochy.

Mimo faktu, iż wydarzenie miało miejsce niedaleko, bo około 50 km od miejsca zamieszkania uczestników, to spływ kajakowy dla niektórych był nowością. Projekt, jak wskazuje nazwa miał zachęcać seniorów,młodzież i dzieci – do prowadzenia aktywnego trybu życia. Taka forma spędzania wolnego czasu to dobra alternatywa dla codziennych obowiązków, a także przyzwyczajeń, które często odbijają się na naszym zdrowiu. Spływ rzeką Krutynią to także wspaniały kontakt z przyrodą. Była też lekcja integracji – uczestnicy płynąc kilkuosobowymi kajakami musieli ze sobą współpracować, aby dopłynąć do celu, którym był... pyszny obiad w restauracji na końcu trasy, a wiadomo, że po wysiłku obiad smakuje najlepiej.

Czesława Orłowska-Staniszewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Baby z Babieńca" oraz opublikowany na portalu Korsze: Kajakiem po zdrowie
Oceń artykuł:

(0)