Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin w Bartoszycach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korszach zdobyli brązowe medale w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin. W turnieju brali udział zawodnicy z Rosji.

30 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 257 zawodników i zawodniczek z 14 klubów z całej Polski. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, który jednocześnie objął imprezę swoim patronatem. Wśród gości nie zabrakło Burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka, Prezesa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Remigiusza Karpińskiego, dyrektorów szkół, jednostek miejskich, rodziców oraz licznie przybyłej publiczności. Patronatem medialnym zawody objęli : Goniec Bartoszycki i TV Bart-Sat. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Marek Krejpcio 5 Dan z Suwałk, który wyznaczył 4 składy sędziowskie. Zawody zostały poprzedzone wspaniałym pokazem kata i samoobrony w wykonaniu sensei Magdaleny Starzec i Wojciecha Hajduka z Tarnowa. Wśród uczestników było wielu mistrzów Polski i Europy dlatego walki były na wysokim poziomie co stwarzało wspaniałe widowisko i niepowtarzalną atmosferę.
Bartosz Podpirka SP Korsze klasa 6b oraz Nikola Lesiak SP Korsze klasa 5a zajęli w tym turnieju 3 Miejsce. Gratulacje.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Jarosław Kwaśniewski oraz opublikowany na portalu Korsze: Młodzi korszenianie na podium Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin w Bartoszycach
Oceń artykuł:

(0)