Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

MKS z nowym trenerem. Jest Lipowski, więc... "nie będzie lipy"?

2020-07-15 10:23:53 (ost. akt: 2020-07-15 10:32:17)

Autor zdjęcia: Damian Lemański

PIŁKA NOŻNA || Miejsce na ławce trenerskiej MKS Korsze zostało (już oficjalnie) zajęte. Nowym szkoleniowcem zielono-biało-czerwonych został Aleksander Lipowski.

Czyli postać doskonale znana nie tylko w futbolu warmińsko-mazurskim, ale i znacznie szerzej. Popularny "Olek" z piłką nożną związany jest praktycznie "od zawsze". W jego zawodniczym CV widnieje m.in. rola filaru defensywy Znicza Biała Piska (obecnie jedna z czołowych ekip III ligi). Dał się poznać także jako solidny szkoleniowiec.

Do niedawna z jego warsztatu korzystały Śniardwy Orzysz. Zielono-niebiescy pod dowództwem Aleksandra Lipowskiego (występującego w roli grającego trenera) nie tylko stale ocierali się o awans do IV ligi, ale i potężnie "namieszali" w rozgrywkach Pucharu Polski.

Warto wspomnieć, że prowadzeni przez "Olka" orzyszanie z tych prestiżowych rozgrywek wykluczyli m.in. wyżej sklasyfikowaną Granicę Kętrzyn i... właśnie MKS Korsze. Co więcej, w obu meczach nie było mowy o jakimkolwiek przypadku. Obie nasze, wspomniane wyżej, IV-ligowe ekipy opuszczały Orzysz solidarnie po bolesnych porażkach. 28 sierpnia z "wtopą" pogodzić musiała się Granica, później — 24 września — także i MKS (obie drużyny przegrały 5:1).

Jaką wizję i plan na IV ligę w Korszach ma nowy trener?
O tym już w najbliższym, piątkowym wydaniu Gazety w Kętrzynie. Czekać będzie tam na Was obszerny wywiad z Aleksandrem Lipowskim.
KK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages