Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Nieletni amatorzy papierosów zatrzymani za kradzież z włamaniem

2020-04-25 14:02:37 (ost. akt: 2020-04-25 14:35:38)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci zatrzymali trzech nieletnich, którzy włamali się do sklepu w Korszach dokonując kradzieży papierosów. Jak się okazało, 17-latek i dwóch 14-latków zanim włamali się do sklepu, podjęli nieudaną próbę włamania do innego obiektu na terenie Korsz. Teraz zajmie się nimi sąd.

W nocy z 20 na 21 kwietnia dokonano włamania do sklepu w Korszach. Sprawca po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dokonał kradzieży papierosów o wartości około 700 zł.

Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. W krótkim czasie trafili na trop sprawców, którzy stali za tą kradzieżą z włamaniem. W toku podjętych czynności w tej sprawie ustalono, iż sprawcą tego czynu jest 17-letni mieszkaniec gminy Korsze. W trakcie przesłuchania okazało się, że 17-latek współdziałał z dwoma 14-letnimi sprawcami. Zanim dokonali włamania do powyższego sklepu, usiłowali dokonać włamania do innego sklepu na terenie Korsz.

Część skradzionego mienia odzyskano. Teraz dwóch 14-latków będzie odpowiadało przed sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast starszy odpowie jak dorosły.

Za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat więzienia.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (25-26 kwietnia) wydaniu m.in.

Romantyzmem w wirusa... rutyny
„Magdusia… Ty już wiesz co… Kocham Cię” — billboard z takim napisem pojawił się w Olsztynie. Nie wiemy, kto jest adresatką tych słów, kto nadawcą, nie wiemy nawet, czy nie jest to element jakiejś kampanii reklamowej. Ale można to traktować jako przypomnienie, że nawet w czasie kwarantanny romantyczne gesty się liczą.

Natalia DąbkowskaZdjęcie potrafi przenieść w czasie
Fotografia to pasja, uzależnienie, ten momentu „sekundę przed” i kiedy okazuje się, że wszystko układa się, tworząc piękny kadr. Obraz staje się prawdziwy. Czysta adrenalina. — Takiego uzależnienia życzę każdemu! — mówi Natalia Dąbkowska ze Szczytna.

Adrianna TrzepiotaKażdy z nas ma swojego anioła
Pisanie książek jest jej spełnieniem marzeń i życiową misją, a ostatnia "Zimowa Jutrzenka" podczas plebiscytu Książka Roku 2019 zajęła pierwsze miejsce.
— Zaczynać od nowa jest trudno, ale jeśli się podejmuje decyzje w zgodzie z sercem, to wychodzi się na prostą — przekonuje Adrianna Trzepiota.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages