Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Polskie dzieci na Litwie otrzymały paczki

2020-02-17 14:19:43 (ost. akt: 2020-02-17 15:44:54)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku prowadzona była zbiórka publiczna pod hasłem „Świąteczna zbiórka do puszek i darów rzeczowych dla polskich dzieci z Ejszyszek”. Mieszkańcy Korsz mogli składać dary w Urzędzie Miejskim w Korszach, Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach.

Kolejną już zbiórkę przeprowadziło Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi”. Łącznie przekazano dary na kwotę 4 602,20 zł.
Zostało przygotowanych 40 paczek dla najmłodszych mieszkańców gminy Ejszyszki na Litwie.

Paczki przekazała na ręce dzieci oraz dyrektor Domu Polskiego w Ejszyszkach Anny Jesvilienė delegacja z Korsz. W jej skład weszli: Tomasz Lenkowski dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach i jednocześnie prezes Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Otwarte Drzwi”, Elżbieta Pasieka główna księgowa MOK oraz skarbnik stowarzyszenia, Krystyna Rynkiewicz członek stowarzyszenia.

Dzieci otrzymały zabawki, słodycze, książki, art. piśmienne. Największą radość sprawiły pluszowe misie. Nasi mali rodacy w ramach podziękowania przedstawili krótką część artystyczną, w której tańczyli i śpiewali piosenki w języku polskim. Radość i wdzięczność panowała wśród obdarowanych dzieci i ich rodziców.

Tomasz Lenkowski złożył życzenia noworoczne i przekazał pozdrowienia od Ryszarda Ostrowskiego burmistrza Korsz który tradycyjnie wspiera akcje pomocowe dla rodaków na Litwie.

Ejszyszki to miasto, z którym Gmina Korsze ma podpisane porozumienie o współpracy. Jest to bardzo aktywna współpraca na wielu płaszczyznach. Wymiana międzynarodowa w sferze kultury, sportu oraz współpracy władz samorządowych.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wsparli naszą zbiórkę.

Tekst i fot.: KSSK „Otwarte Drzwi”, MOK Korsze

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages