Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Strażacy z OSP Korsze dotrzymali słowa

2020-01-24 08:00:00 (ost. akt: 2020-01-23 23:08:35)

Autor zdjęcia: OSP Korsze

Zgodnie z wcześniejszą umową strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach w dniu 15 stycznia przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży z Centrum Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Olsztynie.

Przedsięwzięcie miało również na celu kształtowanie czynnych postaw prospołecznych wśród dzieci, w tym odpowiedzialności za drugiego człowieka, niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych, a także propagowanie tematyki związanej z ochroną zdrowia.

Dzieci ponadto wysłuchały porad strażaków, dotyczących zasad bezpiecznego postępowania w przypadku wystąpienia pożaru oraz zasad poprawnego alarmowania służb ratowniczych. 

Spotkanie ze strażakami z Korsz odbyło się na zaproszenie pani dyrektor oraz wychowanków Domu Dziecka w Olsztynie.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach składa serdeczne podziękowania dh Ewie Michałowskiej, dh Adamowi Płudowskiemu, a szczególnie dh Pawłowi Krupczakowi, funkcjonariuszowi SG w Sępopolu – ratownikowi medycznemu, za przeprowadzenie szkolenia. Dh Magdalenie Aleksandrzak dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

OSP Korsze


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages