Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Młodzi korszenianie na podium Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Kyokushin w Bartoszycach

2019-12-05 22:32:29 (ost. akt: 2019-12-05 23:24:21)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Pakula

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korszach zdobyli brązowe medale w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin. W turnieju brali również udział zawodnicy z Rosji.

30 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 7 odbył się Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 257 zawodników i zawodniczek z 14 klubów z całej Polski.

Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, który jednocześnie objął imprezę swoim patronatem. Wśród gości nie zabrakło burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka, Prezesa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Remigiusza Karpińskiego, dyrektorów szkół, jednostek miejskich, rodziców oraz licznie przybyłej publiczności. Patronatem medialnym zawody objęli: Goniec Bartoszycki i TV Bart-Sat. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Marek Krejpcio 5 Dan z Suwałk, który wyznaczył 4 składy sędziowskie.

Zawody zostały poprzedzone wspaniałym pokazem kata i samoobrony w wykonaniu sensei Magdaleny Starzec i Wojciecha Hajduka z Tarnowa. Wśród uczestników było wielu mistrzów Polski i Europy dlatego walki były na wysokim poziomie co stwarzało wspaniałe widowisko i niepowtarzalną atmosferę.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korszach. Bartosz Podpirka z klasy 6b oraz Nikola Lesiak SP z 5a zajęli w tym turnieju 3 miejsca. Gratulacje.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jarokwas

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages