Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Zagrali dla Marka na ponad 20 tys. złotych

2019-11-04 12:30:43 (ost. akt: 2019-11-04 13:30:53)

Autor zdjęcia: UG Korsze

3 listopada w hali widowiskowo - sportowej w Korszach odbył się charytatywny turniej piłki halowej "GRAMY DLA MARKA". Uczestnicy zagrali dla Marka Fornala, byłego zawodnika MKS-u, mieszkańca Korsz. Zdiagnozowano u niego zespół POEMS. Z bardzo aktywnego człowieka, stał się osobą potrzebującą pomocy innych osób przez 24 godziny na dobę. Jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi, był niezwykle trudnym i wymagającym rywalem. Tym razem rozgrywa mecz o najwyższą możliwą stawkę.

W zawodach rywalizowało 15 zespołów z powiatu kętrzyńskiego. Była zacięta rywalizacja, sportowe emocje,wspaniała atmosfera, a przede wszystkim szczytny cel. Podczas turnieju zebrano ponad 20 tysięcy złotych. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Marka.

W imprezie zagrały drużyny: Wandajny, Zadymka Fiu Fiu, Oldboye, Ananasy, Przyjaciele Marka, Szansa Reszel, Jurand II Barciany, Błękitni Łankiejmy, Gorące Łopaty, Elektroserwis, Spoceni Zawczasu, Jurand I Barciany, Orlęta Reszel, Zalani oraz Pompa Team. W zespołach aż roiło się od przyjaciół Marka. - Nie trzeba nas było mobilizować do wzięcia udziału w takim turnieju. Ważne, że mogliśmy pomóc naszemu koledze z boiska – mówili zawodnicy.

- Dziękuję wszystkim przybyłym uczestnikom, a także wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju. Chciałbym wierzyć, że w Gminie Korsze sport i dobroczynność zawsze idą w parze - mówił burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski.

Ostatecznie, to nie wynik był tu najważniejszy, a fantastyczna postawa zespołów, zbierając i przekazując pieniądze na leczenie Marka. Pomóc chce sporo osób. Rodzina, znajomi, ale także całkiem obcy ludzie, którym los Marka nie jest obojętny.Tak naprawdę to on "WYGRAŁ" ten turniej. Wciąż potrzeba bardzo dużo pieniędzy, ale dzięki turniejowi, który odbył się w Korszach, udało się zrobić kolejny krok.

Oprócz turniejowych rozgrywek na najmłodszych uczestników imprezy czekał kącik animacyjny przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, a w nim: zabawy integracyjne, zabawy rozgrzewające, animacje sportowe, cocktail games, modelowanie balonów, face painting inne atrakcje. W trakcie imprezy można było także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, kupić kawę, herbatę czy ciasto domowej roboty. Atrakcją dla wszystkich uczestników imprezy było stanowisko żywych węży.

Warto dodać, że reszelskie Orlęta dołożyły "od siebie" 1115,07 zł. Pieniądze zostały zebrane dzień wcześniej podczas ligowego meczu z Czarnymi Olecko (0:0).

Źródło: UG Korsze

http://m.wm.pl/2018/01/orig/gwk-443474.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages