Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dinozaury ukończyły podstawówkę!

2019-07-29 22:00:00 (ost. akt: 2019-07-29 23:04:30)
Korszeńskie Dinozaury spotkały się już po raz ósmy

Korszeńskie Dinozaury spotkały się już po raz ósmy

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Korszeńskie Dinozaury spotkały się w tym roku już po raz ósmy. Byli to absolwenci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach. Uczestnicy zlotu skorzystali z tej corocznej okazji do wspomnień i wspólnej dobrej zabawy.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w intencji absolwentów w kościele p.w. Krzyża Świętego, którą odprawił proboszcz, ksiądz Remigiusz Zaniecki. Po mszy dalsza część spotkania odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Wszystkich uczestników spotkania przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Korsze Ryszard Ostrowski. Na pamiątkę wręczył uczestnikom spotkania piękny album "BARCJA ZAPRASZA" wydany w 2019 roku. Zawiera on materiały archiwalne w postaci pocztówek, zdjęć archiwalnych oraz rycin ze zbiorów Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Barcja to historyczna kraina obejmująca swoim zasięgiem tereny powiatu kętrzyńskiego i części bartoszyckiego w Naszym województwie. Tereny te zamieszkiwały w VI i V wieku plemiona litewskie, łotewskie, fińskie i pruskie.

Ziemie te były również azylem dla wielu mieszkańców ówczesnej Europy, którzy znaleźli tu schronienie i możliwość pracy. My, jako Dinozaury przyjeżdżamy na zjazdy do Korsz od 2011 roku.

Z rąk Mirosława Millera, dyrektora szkoły na okoliczność ósmego zjazdu, uczestnicy, którzy we wszystkich zjazdach brali udział otrzymali Świadectwo Ukończenia Szkoły Podstawowej im Dinozaurów, a reszta uczestników spotkania otrzymała świadectwo uczestnictwa w ósmym zjeździe . Wszyscy uczestnicy spotkania z pełną energią brali udział w tańcach, wiedząc o tym, że na to spotkanie czekali aż rok. Do białego rana grał nam na żywo zespół muzyczny.

W niedzielę na poprawiny przybyli wszyscy uczestnicy spotkania. W imieniu Komitetu Organizacyjnego, jak co roku na ręce koleżanki Aliny Mysiakowskiej złożyłam podziękowania za ich ciężką pracę w przygotowaniu nam wspaniałych posiłków. Po raz ósmy żegnaliśmy się z nadzieją na spotkanie za rok.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego pragnę podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Korsze za za to, że wspiera nas przez osiem lat i nie odmawia nam swojej pomocy w każdej chwili.

Pragnę również podziękować sponsorom Naszego spotkania oraz wszystkim uczestnikom spotkania za to, że z wielką radością przybywają do Korsz z różnych stron Polski i świata. Mam nadzieję, że i korszenianie mieszkający w Kętrzynie też ochoczo będą przyjeżdżać na spotkania DINOZAURÓW. Do zobaczenia za rok!!!!

Dinozaury,Dinozaury,
tak się nazywamy,
chociaż dzieli Nas odległość,
razem się trzymamy.

Po raz ósmy, tu jesteśmy,
w Korszach się spotykamy,
tańczymy do rana,
na poprawiny biegamy.

Po raz ósmy tu jesteśmy,
z bliska i z daleka,
każdy chętnie tu przyjeżdża,
na spotkanie rok czeka.

Łączy Nas Danusia,
Nasza Kawiarenka,
oraz Szkoła Podstawowa,
dla niej ta piosenka.

Każdy z Nas z radością spieszy,
spieszy się z daleka,
bo wiemy, że na pewno
Pan Burmistrz na Nas czeka.

Po raz ósmy Nas powita,
tak jak ojciec swoje dzieci,
cieszymy się każdą chwilą,
bo wiemy jak czas szybko leci.

Dinozaury, Dinozaury,
tak się nazywamy,
powrócimy do swych domów,
a za rok się znowu spotkamy.


Anna Frąckiewicz.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages