Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podróżowali szlakiem zabytków i kurortów

2019-06-11 12:28:57 (ost. akt: 2019-06-11 13:10:15)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował wycieczkę do Druskiennik i Wilna na Litwie. Trzydniowa wyjazd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy Druskienniki, które są naszym wschodnim, bliskim i zielonym sąsiadem. Jest to jedno z największych i najpopularniejszych kurortów uzdrowiskowych na Litwie oraz w tej części Europy. Druskienniki są przepięknie położonym miasteczkiem nad Niemnem, pośród ogromnej ilości lasów i jezior, nasycone są tlenem oraz wszechobecną zielenią. Jednym z najsłynniejszych kuracjuszy był Józef Piłsudski, który tak bardzo pokochał lokalny, łagodny mikroklimat, że w pobliskiej okolicy posiadał swój dom.

Uczestnicy wycieczki spacerem z przewodnikiem zwiedzili miasteczko. Część osób popłynęła statkiem po Niemnie do Liszkiawy gdzie zwiedziła zabytkowy kościół i muzeum. Chętni zażywali kąpieli w Aquaparku Druskienniki. Następnie udaliśmy się na nocleg do Hotelu w Wilnie.

Kolejne dni przeznaczone były na zwiedzanie Wilna. Uczestnicy zwiedzili zabytkowe kościoły, cmentarze (na Rossie, na Antokolu), urokliwe wileńskie zakamarki i uliczki. Oprócz tradycyjnych ścieżek zwiedzania uczestnicy podziwiali widok z góry trzech krzyży, z wieży telewizyjnej i odwiedzili domek gdzie mieszkała Św. Faustyna Kowalska. W ostatnim dniu nie zabrakło również zakupów w hali targowej gdzie można było nabyć lokalne specjały kulinarne i pamiątki.

Organizujemy kolejną wycieczkę do Wilna w dniach 30-31 sierpnia 2019. Zachęcamy do uczestnictwa.


Tekst i fot.: MOK Korsze


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages