środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Przywitali wiosnę śpiewając i tańcząc dla Laury [GALERIA]

2019-04-05 11:56:43 (ost. akt: 2019-04-05 12:36:59)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

Od kilku lat tradycją Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach jest świętowanie nadejścia wiosny. Tym razem połączyliśmy tę uroczystość ze szczytnym celem. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla Laury.

Oprócz występów artystycznych dyrekcja MOK Korsze przekazała na licytacje obrazy powstałe podczas Międzynarodowych Plenerów Plastycznych w naszym ośrodku. Zlicytowana została również koszulka drużyny reprezentacji Polski z podpisami zawodników. Oprócz tego czynnie zbierano darowiznę pieniężną do puszek. Dochód z całej imprezy w kwocie 1515,00 zł został przekazany na leczenie i rehabilitację Laury, która urodziła się w zamartwicy.

Tego dnia na scenie sali widowiskowej ośrodka zaprezentowały swój warsztat wokalny i taneczny uczestnicy zajęć, które są w ofercie MOK Korsze. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem i pasją rozwija swój talent pod okiem naszych instruktorek Agaty Gołaszewskiej i Agnieszki Karusewicz. Można było zachwycić się i wzruszyć śpiewem a także naładować się pozytywną energią patrząc na występy grup tanecznych. Miłym zaskoczeniem był występ dwóch solistek Zuzanny Przerwy oraz Aleksandry Sochackiej, które wystąpiły we własnych choreografiach.

Dyrektor MOK Korsze, Tomasz Lewnkowski zaprosił na scenę wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach oraz ich opiekuna Agnieszkę Bańkę, którym udało się zebrać pieniądze na rzecz Laury w kwocie 1313,00zł. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami za zaangażowanie, ciężką pracę i działania wolontariackie.

Po części artystycznej licznie zgromadzona publiczność wraz z młodymi artystami udała się na posesję MOK aby kultywować stary słowiański zwyczaj, jakim jest spalenie Marzanny. Rezultatem tej czynności było przywołanie wiosny i zapewnienie urodzaju. Impreza zakończyła się przepysznymi kiełbaskami z grilla, dzięki którym poczuliśmy prawdziwy wiosenny klimat.

MOK KorszeCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages