środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Uczniowie z Garbna powitali wiosnę

2019-03-26 11:38:22 (ost. akt: 2019-03-26 12:18:17)

Autor zdjęcia: archiwum SP Garbno

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W Szkole Podstawowej w Garbnie temu dniu towarzyszy zawsze wiele emocji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wspólnie świętują, uczestnicząc w różnych zabawach. Jest bardzo kolorowo i radośnie.

W tym roku obchody powitania wiosny na poziomie klas 0-III i przedszkola rozpoczęło przedstawienie o tematyce wiosennej przygotowane przez uczniów klasy III. Odbył się także konkurs w rozpoznawaniu najwcześniej kwitnących kwiatów. Następnie wszyscy udali się w tradycyjnym korowodzie, aby spalić Marzannę – kukłę symbolizującą zimę. Towarzyszyło mu głośne skandowanie „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, a wiosnę witamy!”

Natomiast w tym czasie klasy starsze obchodziły Dzień Samorządności. Przez pierwsze trzy godziny lekcyjne wybrani uczniowie zastępowali dyrekcję, pracowników obsługi i część nauczycieli w ich codziennych obowiązkach. Pracom towarzyszyło duże zaangażowanie ze strony młodzieży.

Od czwartej lekcji wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się konkurs piosenki karaoke oraz wybory miss i mistera szkoły, poprowadzone przez Elę Lisiczyńską i Paulinę Szałkowską z kl. VII. Całą imprezę poprzedziła rozgrzewka w postaci „Yoga Challenge” – chętne pary lub trójki osób miały zaprezentować wymyślne figury jogi. Uczestnicy wykazali się wyśmienitą inwencją!

Podczas konkursu karaoke zabrzmiały słynne hity – od rockpolo, przez disco polo, po romantyczne ballady. Wydarzeniem głównym były wspomniane wybory „najpiękniejszych”. W szranki stanęło sześć kandydatek o tytuł miss i tyle samo kandydatów zawalczyło o miano mistera. Zawodników oceniało jury w składzie: Wanda Leszczyńska, Monika Kaczmarczyk i Joanna Cieśluk oraz reprezentantka uczniów – Aniela Stolarczyk z kl. V. Uczestnicy musieli zaprezentować strój szkolny i strój dyskotekowy oraz wziąć udział w szeregu konkurencji, mających ukazać ich urok osobisty, sprawność fizyczną i inteligencję.

W czasie przerwy wszystkim uczniom zostały rozdane karty do głosowania na miss i mistera publiczności – każdy mógł wskazać tylko jeden numer. Ostatecznie jury ogłosiło następujące wyniki: MISS Szkoły w Garbnie 2019 została Julia Małyska z kl. IV, a tytuł MISTERA Szkoły w Garbnie 2019 otrzymał Adam Kozłowski z kl. III gimnazjum, który został wybrany także misterem publiczności. Natomiast miss publiczności wybrano Julię Pietrzyk z kl. VIII. Zwycięzcy zostali odznaczeni przez panią dyrektor okazjonalnymi szarfami i koronami, bądź dyplomami. Wszystkim uczestnikom wręczono drobne upominki.

Zabawa była wyśmienita! Ciekawe co czeka nas na za rok?

Ewa DymekPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages