Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Dzięki reakcji policjanta nie doszło do tragedii

2019-03-26 08:59:07 (ost. akt: 2019-03-26 09:56:34)

W sobotnią noc na trasie Kraskowo - Korsze kolejny pieszy wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. 26-latek szedł drogą, nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych.

W sobotnią noc, 23 marca parę minut po godz. 22:30 na terenie gminy Korsze policjant po służbie poinformował oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji, że drogą na trasie Kraskowo - Korsze idzie mężczyzna bez żadnych elementów odblaskowych. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce, potwierdzili zgłoszenie. 26-letni mieszkaniec Korsz wybrał się w drogę, nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że poruszając się ciemną, nieoświetloną trasą jest praktycznie niewidoczny - jak widmo dla kierowcy. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Pieszy za nieprzestrzeganie przepisu został ukarany mandatem karnym, a policjanci kończąc interwencję odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, by już nie stwarzał zagrożenia na drodze.

- Nie traktujmy obowiązku noszenia odblasków jako kolejnego przepisu, do którego trzeba się stosować ale jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze dla siebie i innych - apeluje st. sierż. Anna Baluta z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages