Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

W ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali podejrzanego o rozbój

2019-02-14 12:29:02 (ost. akt: 2019-02-14 12:41:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Zaledwie kilka godzin wystarczyło, aby policjanci z Korsz ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. 32-latek miał zaatakować swoją ofiarę w jej mieszkaniu i ukraść telefon komórkowy. Mieszkanka gminy Korsze powiadomiła policję. Mienie odzyskano, a mężczyzna już wkrótce odpowie przed sądem, nie tylko za rozbój.

We wtorek, 12 lutego około godz. 10:15 do oficera dyżurnego kętrzyńskiej jednostki zadzwoniła starsza kobieta - mieszkanka gminy Korsze - i poinformowała, że została zaatakowana w swoim mieszkaniu. Sprawca rozboju miał używając siły fizycznej dokonać kradzieży telefonu komórkowego. Podczas szarpaniny, w trakcie której kobieta przewróciła się, agresywny mężczyzna zdołał wyrwać poszkodowanej przedmiot z ręki. Mieszkanka gminy Korsze o całym zdarzeniu powiadomiła policję, a w tym czasie napastnik uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci, którzy przyjechali na interwencję szybko ustalili, że prawdopodobnym sprawcą rozboju jest 32-letni mieszkaniec sąsiedniego budynku. Mężczyzna miał bogatą kartotekę i był doskonale znany funkcjonariuszom, którzy ustalili miejsce, gdzie mógł przebywać podejrzany mężczyzna.

Gdy zapukali do mieszkania, w którym mieszkał, okazało się, że 32-latek schował przywłaszczony telefon pod swoim łóżkiem. Mienie odzyskano, a mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Wczoraj, 13 lutego został mu przedstawiony zarzut rozboju. W toku wykonywania kolejnych czynności procesowych policjanci ustalili, że 32-latek jest też prawdopodobnym sprawcą kradzieży, do której doszło w listopadzie minionego roku w Kętrzynie, gdzie z mieszkania została skradziona kurtka oraz pistolet gazowy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mieszkaniec gminy Korsze usłyszał zarzuty. Dotyczą one dokonania rozboju oraz kradzieży.

Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karlossssssss #2682428 | 89.228.*.* 16 lut 2019 10:32

    A co to za terrorysta w Korszach?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages