środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zobaczyli widowisko z najwyższej półki

2018-11-23 17:31:01 (ost. akt: 2018-11-23 17:49:05)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach w ramach ułatwiania dostępu do tzw. „kultury wyższej” zorganizował kolejny wyjazd do teatru. Ponad 40 osób wzięło udział w wyjeździe na musical pt. „Wiedźmin” do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

„Wiedźmin” to widowisko z najwyższej półki. Spektakl powstał na bazie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”.

Głównym bohaterem musicalu jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami, nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, Wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.

Na podstawie książek Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Tekst i fot.: MOK Korsze, TM Gdynia

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages