Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Rocznicowe obchody w Korszach

2018-11-15 16:09:44 (ost. akt: 2018-11-15 16:34:20)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Korszach

Tegoroczny dzień 11 listopada, wyznaczał rocznicę szczególną, była to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w naszej gminie odbyły się radosne uroczystości i wydarzenia.

W ramach obchodów 100 lecia świętowaliśmy wspólnie na Publicznym Miejscu Spotkań Święto Konstytucji 3 maja. Szereg wydarzeń w ramach „Tygodnia Wolności i Solidarności” przygotowany został przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej, Parafii Podwyższenia Krzyża Św., Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego „Otwarte Drzwi”. Mieszkańcy naszej gminy mogli uczestniczyć w lekcji bibliotecznej, pokazie filmowym „Od przeszłości ku wolności”, pożegnaniu lata, teatrze przy stoliku, teatrzyku dla dzieci „Smocza Legenda”, wystawie „Satyryczne makiety kolejowe”, Narodowym Czytaniu a także uroczystość 70- lecia Miejsko - Gminnej Biblioteki w Korszach.

We wszystkich szkołach naszej gminy odbyły się uroczyste apele wzbogacone o program artystyczny. Do obchodów dołączyło się również Stowarzyszenie Przyjaciół Kraskowa „Pomost”, które w swoim sołectwie zorganizowało „Biesiadę Patriotyczną”. Koncert pieśni patriotycznych odbył się również w kościele w Gudnikach.

Przed Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Korszach oraz przed Halą Widowiskowo- Sportową w Korszach stanęły pomniki upamiętniające setną rocznicę niepodległości.

W dzień świąteczny, 11 listopada obchody rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, podczas której punktualnie w południe odśpiewano Hymn Polski. Po mszy świętej odbyła się uroczysta akademia w Miejskim Ośrodka Kultury w Korszach na której obecne były władze samorządowe na czele z burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim, radni rady miejskiej, dyrektorzy szkół, oraz jednostek organizacyjnych Gminy Korsze.

Podczas okolicznościowego wystąpienia burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski mówił o znaczeniu odzyskania niepodległości naszego kraju. Po odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu państwowego rozpoczął się program artystyczny. Pantomima „ Pisk Orła” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach wzruszyła wszystkich zgromadzonych.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Kraskowa „Pomost” zatańczyli w pięknych, historycznych strojach poloneza. W muzyczną podróż po kartach historii naszego kraju zabrali nas soliści oraz zespół wokalny „Korszenianki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Organizatorem gminnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości był Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Obchody patronatem objął Burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski.

MOK Korsze
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages