Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Wesołe spojrzenie na kolej

2018-09-14 08:27:55 (ost. akt: 2018-09-14 08:44:12)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach można oglądać wystawę „Satyryczne Makiety Kolejowe”, której autorem jest ks. Janusz Grygier.

Duże zainteresowanie wzbudził wernisaż, podczas, którego każdy osobiście mógł porozmawiać z autorem prac. Kilkadziesiąt niewielkich makiet, z których każda przedstawia inny fragment polskiej kolejowej rzeczywistości. Na jednej widzimy ścieżkę rowerową zbudowaną dzięki finansom Unii Europejskiej biegnącą wzdłuż torów. Na innej ogromne tiry przewożone pociągami w czasie, gdy obok inne tiry przewożą towary, które kiedyś transportowano wyłącznie drogą kolejową.

Ksiądz Janusz Grygier mieszka w małej Mostówce pod Warszawą, gdzie jest proboszczem, a żelazna droga nie dochodzi. Sam już gubi się w tym, ile ma pociągów, stacji, linii kolejowych i wszystkiego, co im towarzyszy: stacji naprawczych, tuneli, tartaków, a nawet wesołych miasteczek. Na jego usługach pracuje kilka tysięcy ludzi. Ks. Grygier ustawia ich na sklejonych wcześniej przejazdach kolejowych, na bocznicach, przy torach i w wiejskim sklepie. A wszystko w miniaturowej skali modelarskiej.

Wystawę pod opieką nauczycieli odwiedzają uczniowie Szkoły Podstawowej w Korszach. Dziękujemy Pani Ludwice Fiedorczuk za zaangażowanie i chęć zainteresowania uczniów tematyką kolei.

Organizatorami wystawy są: Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Korszach.

Wystawa czynna będzie do 20 września, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.


Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kolejarz #2580144 | 176.97.*.* 14 wrz 2018 12:04

    jakby ktoś dobrze pomyslał to mozna by mini muzeum kolejnictwa otwaorzyć w korszach jeszcze tyle jest różnosci ludzie po domach mają zwiazanych z koleją przecież to historia korsz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages