Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kajakiem po zdrowie

2018-08-02 22:24:03 (ost. akt: 2018-08-02 22:34:14)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Baby z Babieńca"

Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca” zakończyło realizację zadania publicznego pod nazwą „Kajakiem po zdrowie” współfinansowanego ze środków Gminy Korsze. „Baby” oraz pozostali uczestnicy projektu – łącznie 40 osób, popłynęło z Krutyni do Rosochy.

Mimo faktu, iż wydarzenie miało miejsce niedaleko, bo około 50 km od miejsca zamieszkania uczestników, to spływ kajakowy dla niektórych był nowością. Projekt, jak wskazuje nazwa, miał zachęcać seniorów,młodzież i dzieci – do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Taka forma spędzania wolnego czasu to dobra alternatywa dla codziennych obowiązków, a także przyzwyczajeń, które często odbijają się na naszym zdrowiu. Spływ rzeką Krutynią to także wspaniały kontakt z przyrodą. Była też lekcja integracji – uczestnicy płynąc kilkuosobowymi kajakami musieli ze sobą współpracować, aby dopłynąć do celu, którym był... pyszny obiad w restauracji na końcu trasy, a wiadomo, że po wysiłku obiad smakuje najlepiej.

Czesława Orłowska-Staniszewska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: korszewmpl

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages