Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Maszerowali patriotycznie z okazji Święta Konstytucji

2018-05-08 17:26:35 (ost. akt: 2018-05-13 08:01:32)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

3 maja 2018r. Burmistrz Korsz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizowali uroczystości upamiętniające 227 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie otworzyło cykl gminnych uroczystości z okazji przypadającej 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach, którą odprawił proboszcz ks. Remigiusz Zaniecki. Następnie odbył się przemarsz patriotyczny na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach gdzie kontynuowano dalszą część uroczystości.

Przemarsz poprowadziły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach, Duszpasterstwa Kolejarzy, Szkoły Podstawowej w Korszach oraz młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Kętrzynie. Tuż za służbami mundurowymi z wielkimi biało czerwonymi flagami przeszły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach oraz członkowie Klubu Seniora „Bratek” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach, władze samorządowe, księża i mieszkańcy. Barwnemu przemarszowi towarzyszyła Orkiestra Dęta Parafii Św. Katarzyny w Kętrzynie.

Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie do tematyki dnia oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Prowadząca uroczystość Agata Gołaszewska powitała poczty sztandarowe, władze samorządowe, księży, przedstawicieli jednostek, instytucji prowadzonych przez Gminę Korsze – dyrektorów, kierowników, komendantów, sołtysów, artystów i wszystkich mieszkańców przybyłych na uroczystość.

Następnie głos zabrał Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, który opowiedział o powstaniu Konstytucji, najważniejszych zmianach w prawie oraz o tym, że powinniśmy być dumni z dokonań naszych przodków, z naszych tradycji demokratycznych i tego, że byliśmy drugim na świecie państwem posiadającym konstytucję.

Podniosłym momentem było wręczenie podziękowań i kwiatów Wandzie Wieliczko i Romualdowi Żukowskiemu za działalność na rzecz społeczności Gminy Korsze. Odznaczeni wypuścili gołębie, które są symbolem miłości i pokoju.
Następnie Burmistrz Korsz oraz Tomasz Lenkowski dyrektor MOK wręczyli podziękowania grupom artystycznym, młodzieży oraz seniorom za aktywny udział oraz współtworzenie uroczystości.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach, które zaśpiewały piosenkę patriotyczną oraz zatańczyły nasz narodowy taniec „Polonez”. Kolejno zaprezentowała się Orkiestra Dęta Parafii Św. Katarzyny w Kętrzynie, zespół „Korszenianki” z MOK, Teatr Muzyczny „Hals” z Trójmiasta w programie pod hasłem „ A piosenka za nimi szła”. Odbyły się również pokazy manualne z bronią i technik interwencyjnych zaprezentowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Kętrzynie. Najmłodsi uczestnicy obejrzeli pokaz sprzętu straży granicznej i tresury psa służbowego przygotowany przez funkcjonariuszy Placówki SG w Barcianach.

Na piknik przybyła grupa rowerzystów z Barcian w ramach wycieczki niepodległościowej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach.

Piknikowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje m.in. zabawy plastyczne dla dzieci, mini wesołe miasteczko, plac zabaw. Seniorzy z Klubu Seniora „Bratek” przygotowali stoiska gastronomiczne, na których można było posilić się kiełbaską z grilla, goframi i ciastem. Serwowany był za darmo smaczny bigos ugotowany przez pracowników Przedszkola Miejskiego w Korszach.

Dziękujemy OSP w Korszach oraz Straży Miejskiej za zabezpieczenie uroczystości pod względem bezpieczeństwa oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji obchodów.

MOK KorszeCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages