Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Korsze partnerem siatkarzy AZS-u

2018-02-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-27 10:16:17)
Na ligowy mecz do Olsztyna zjechały trzy autokary kibiców z Korsz.

Na ligowy mecz do Olsztyna zjechały trzy autokary kibiców z Korsz.

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Korsze

W sobotę, 17 lutego uczniowie szkół oraz mieszkańcy z terenu gminy Korsze wybrali się do hali Urania w Olsztynie, aby kibicować na meczu Plus Ligi Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Warta Zawiercie. To efekt podpisanej umowy.

Gmina Korsze zawarła porozumienie z AZS Indykpol Olsztyn w ramach projektu „Partnerstwa Regionalnego”. Umowę z Prezesem Zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM S.A. Tomaszem Jankowskim podpisał Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Uczestnictwo gminy Korsze w tym wydarzeniu sportowym to doskonała forma promocji przez sport. W trakcie trwania meczu organizator wydarzenia wyeksponował banery promocyjne z herbem Korsz, spiker wielokrotnie informował o udziale gminy w projekcie „Partnerstwa Regionalnego”, libero olsztyńskiej drużyny wystąpił w koszulce z logo gminy Korsze. Informacja o tym wydarzeniu została również zamieszczona na stronie internetowej klubu Indykpol AZS Olsztyn jak i została podana w mediach olsztyńskich.
— Program "Partnerstwa Regionalnego" ma służyć promocji siatkówki w naszym regionie. Docelowo chcielibyśmy mieć partnera na każdy mecz w Olsztynie. Przyjeżdżają na nie do nas mieszkańcy i dzieci z wybranych gmin, a nasi siatkarze przeprowadzają u nich treningi. Jak na razie jesteśmy z tego zadowoleni, bo treningi prowadzone w gminach cieszą się bardzo dużą popularnością — mówi Tomasz Jankowski, prezes olsztyńskiego AZS - u.

Przed meczem prezes klubu AZS Indykpol Olsztyn wręczył okolicznościową klubową koszulkę Burmistrzowi Korsz Ryszardowi Ostrowskiemu, a najlepszy zawodnik spotkania MVP, Jan Hadrava, otrzymał z rąk burmistrza Korsz pamiątkowy grawerton upamiętniający mecz i drobne upominki.
— Nie od dziś wiadomo, że jestem pozytywnie nastawiony do sportu i wszelkie kwestie związane z tym tematem biorę sobie do serca. Prezes AZS - u zaproponował nam współpracę i bardzo się cieszę, że tak liczną grupą możemy uczestniczyć w tym meczu. Myślę, że na tym to się nie skończy — nie kryje radości Ryszard Ostrowski

Siatkarze AZS-u Indykpol Olsztyn wygrali po pasjonującym i pełnym dramaturgii meczu z Aluron Warta Zawiercie 3:2. Sobotnie spotkanie zakończyło się emocjami na najwyższym poziomie oraz wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami z siatkarzami AZS-u.
— Super, że Korsze są partnerem takiego projektu. AZS jest wizytówką Warmii i Mazur. Cieszę się, że przy pomocy takiego pięknego sportu, jak siatkówka możemy promować inne miejscowości. Korsze są takim podmiotem, które chcą się promować przez piłkę siatkową — mówi Paweł Papke, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dzięki udziałowi w projekcie we wtorek 20 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Korszach został przeprowadzony przez zawodników Indykpol AZS Olsztyn pokazowy trening dla uczniów gminnych szkół. Była to jedna z nielicznych okazji przyjrzenia się z bliska profesjonalnemu treningowi siatkarskiemu. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonywała polecenia wydawane przez zawodników AZS-u. Pierwszą atrakcją dla uczniów była bardzo intensywna rozgrzewka. Młodzi adepci pod okiem trenera Marcina Mierzejewskiego oraz siatkarzy: Pawła Woickiego i Michała Żurek uczyli się atakować oraz jak prawidłowo odbijać piłkę. Podczas zajęć, oprócz profesjonalnie przeprowadzonego treningu, nie brakowało dobrej zabawy. Uczestnicy spotkania mieli okazje porozmawiać trenerem i siatkarzami, posłuchać cennych wskazówek. Po takim treningu, każdy wychodził z hali zadowolony i uśmiechnięty. Gdy trening dobiegł końca był czas na pamiątkowe zdjęcie oraz autografy.
— Chcemy zaszczepić w naszej młodzieży miłość do siatkówki. Być może w przyszłości uda się nam stworzyć ligową drużynę — planuje burmistrz Korsz. — Kto wie, być może dzięki takim treningom wychowamy jakiegoś przyszłego zawodnika Plus Ligi — zastanawia się prezes AZS - u.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages