środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Przekroczył prędkość, stracił prawo jazdy

2018-01-15 15:21:40 (ost. akt: 2018-01-17 17:28:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Tym razem stracił je 24-letni mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna przez miejscowość Kraskowo w gminie Korsze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h jechał oplem z prędkością 107 km/h

kilka minut przed godz. 20.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy w miejscowości Kraskowo w gminie Korsze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Pomiar prędkości na wyświetlaczu radaru wykazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 50 km/h, kierowca jechał 107 km/h. W myśl przepisów za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali 24-letniemu kierującemu prawo jazdy.
Dodatkowo za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany grzywną w drodze postępowania mandatowego w wysokości 400 złotych i 10 punktami wpisanymi do ewidencji kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy, że w maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców.

W Ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pośpiech #2423335 | 31.0.*.* 22 sty 2018 09:33

    Nadmierny pośpiech na drodze zawsze kosztuje. Dobrze, że tym razem tylko mandat i 3 miechy bez prawka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages