środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Sprawca przemocy domowej trafił do aresztu

2017-12-31 10:51:09 (ost. akt: 2017-12-31 11:04:03)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kętrzyński sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Korszach zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy Korsze. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 56-latek wszczął awanturę domową, w trakcie której szarpał, bił, dusił sznurkiem, wyzywał słowami wulgarnymi oraz groził pozbawieniem życia swojej żonie. Kobiecie udało się uciec oprawcy i schronić u najbliższych członków rodziny. Z uwagi na stan zdrowia kobiety udzielona została jej pomoc medyczna. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy takie zachowania nie były incydentalne – trwały od blisko miesiąca, lecz z biegiem czasu powtarzały się i przybierały na sile.

28 grudnia na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages