środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Rozmawiali z rodzicami o przemocy

2017-12-09 22:00:00 (ost. akt: 2017-12-09 22:46:53)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Temat przemocy w rodzinie jest tematem trudnym, jednak niestety wciąż aktualnym. Może być tak, że ten problem nie dotyka nas bezpośrednio, jednak warto znać jego mechanizmy, chociażby po to aby nie pozostać obojętnym świadkiem.

4 grudnia kętrzyńscy policjanci na zaproszenie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Garbnie uczestniczyli w wywiadówce szkolnej z rodzicami, by przybliżyć problematykę przemocy w rodzinie w ramach kampanii „Biała Wstążka”. Omówiono czym jest przemoc domowa, jakie są jej rodzaje i stereotypy z nią związane, a wreszcie w jaki sposób skutecznie się przed nią obronić. Przedstawiając problematykę przemocy domowej, prelegenci wskazali na cały wachlarz wzajemnych zależności. Pokazali, że sama przemoc nie bierze się znikąd oraz, że pociąga za sobą dalsze skutki. Szczegółowo objaśnili artykuły kodeksu karnego, które zazwyczaj występują i składają się na przemoc. Zaznaczyli, że w zaciszach domowych dochodzi też do tak zwanej cichej przemocy - bez rękoczynów, bez krzyków – tj przemocy psychicznej. Podjęto również tematykę pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie oraz przybliżono osobowość sprawcy. Funkcjonariusze zaprezentowali także jedno z najważniejszych narzędzi w walce z przemocą domową, a mianowicie "Niebieską Kartę". Wyjaśnili kto i kiedy ją zakłada oraz w jaki sposób za jej pomocą próbuje pomóc się rodzinie dotkniętej problemem przemocy. Zgromadzeni włączyli się bardzo aktywnie w zajęcia, które na koniec ocenili jako przydatne i ważne, a sam problem przemocy w rodzinie uznali za ważny społecznie.

Mamy nadzieję, że wiedza przekazana na tego typu spotkaniach zaowocuje większą świadomością, która przerodzi się w większą wrażliwość. To z kolei pomoże ograniczyć zjawisko przemocy domowej w przyszłości.


mł. asp. Ewelina Piaścik
Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages