Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Mieszkańcy Korsz uczcili niepodległość

2017-11-18 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-18 09:05:47)
Z okazji 11 listopada odbyły się m.in. występy artystyczne

Z okazji 11 listopada odbyły się m.in. występy artystyczne

Autor zdjęcia: MOK Korsze

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował koncert z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Obchody poprzedziła uroczysta msza św. za ojczyznę w kościele pww. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Następnie dalsza część obchodów odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.
Po powitaniach głos zabrał Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz. W swoim wystąpieniu podkreślił wagę Narodowego Święta Niepodległości przypominając, że dla każdego Polaka jest to dzień szczególny, który skłania do wspominania chlubnych wydarzeń z historii narodu polskiego.
Goście obejrzeli animowaną „Historię Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Wizualny obraz ważnych momentów dla naszego kraju.
Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach, które zaprezentowały się w pięknym tańcu i piosence. W muzyczną podróż historyczną pieśniami zabrali nas soliści: Oliwia Walczak, Natalia Szymecka, Aleksandra Tabaka, Agata Gołaszewska, Tomasz Lenkowski oraz zespół „Korszenianki” działający przy MOK. Wszyscy występujący nagradzani byli gromkimi brawami.
Słowa podziękowania wyraził Tomasz Lenkowski dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Podziękował dzieciom, młodzieży, dorosłym i instruktorom za wspaniały program artystyczny. Podziękowania popłynęły również do wszystkich przybyłych mieszkańców, władz samorządowych, księży, sołtysów, pocztów sztandarowych, dyrektorów, kierowników instytucji i jednostek prowadzonych przez Gminę Korsze.
Uroczystość była okazją do podkreślenia dumy z bycia Polakami, oraz uczczenia niepodległej Ojczyzny.

MOK Korsze


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages