środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Mieszkaniec chce uhonorować burmistrza... akumulatorem

2017-11-02 06:15:00 (ost. akt: 2017-11-02 06:43:29)
Ryszard Ostrowski.

Ryszard Ostrowski.

Autor zdjęcia: UM Korsze

Pojawił się pomysł uhonorowania Ryszarda Ostrowskiego burmistrza Korsz... pomnikiem. Na cokole miałby się znaleźć między innymi pęknięty akumulator.

Z taką inicjatywą wystąpił Tomasz Dudziak. Złożył wniosek do Rady Miejskiej w Korszach o podjęcie stosownej uchwały. Dudziak chce w ten sposób podsumować dotychczasowe osiągnięcia burmistrza. W złożonym wniosku jego autor przypomina o wydaniu przez Ostrowskiego zgody na powstanie Zakładu Recyklingu Akumulatorów. A ten temat od lat dzieli społeczność Korsz. Stąd też pomysł na formę pomnika: przełamany akumulator w obrysach gminy Korsze.

— To pomysł grupy osób. Ja go tylko wprowadzam w życie — precyzuje wnioskodawca. — Chciałbym, żeby Ryszard Ostrowski osobiście przeciął wstęgę przed końcem kadencji. Powołaliśmy Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Res Publica, powołamy Społeczny Komitet Budowy Pomnika, będziemy zbierali pieniądze na ten szczytny cel — opowiada Tomasz Dudziak.

Dodaje jednak, że swojego pomysłu nie konsultował z burmistrzem Ryszardem Ostrowskim. — Moje doświadczenia w kontaktach z nim pozwalają mieć wątpliwości, co do celowości rozmowy, ale zawsze jestem otwarty na dyskusję. Zwrócimy się z pewnością w sprawie finansowania. Wszak będzie to zwieńczeniem ponad 10 lat zasiadania na fotelu burmistrza Korsz — mówi.

Burmistrz kwituje ten pomysł śmiechem. — To najlepszy komentarz z mojej strony — podkreśla. — Nie można komentować głupot. Jeśli ktoś ma obsesję na punkcie drugiego człowieka, to powinien się leczyć. Jakim człowiekiem trzeba być, żeby robić takie rzeczy?

Dudziak zapytany o to, czy nie obawia się, że inicjatywa zostanie odebrana jako polityczna zagrywka, odpowiada: — Nie obawiam się, bo nie zamierzam kandydować na burmistrza Korsz. Odbiór społeczny już jest dobry, a to, że burmistrz będzie wykrzykiwał, że to polityka, to nic nowego i nie ma dla mnie znaczenia. Ryszard Ostrowski funkcję burmistrza pełni od jesieni 2006 roku. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Skórko. Tomasz Dudziak kilka razy bezskutecznie startował w wyborach na funkcję najważniejszej osoby w Korszach.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. eee #2369287 | 88.156.*.* 7 lis 2017 18:39

  dajcie mu akumulator i kaktusa oraz taczkę

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka Korsz #2367195 | 196.15.*.* 4 lis 2017 20:29

  To prawda. Dostają pieniądze od tej firmy. I dzięki temu chyba mogą istnieć. To przykre. Pan Heniek Rechinbach robi dobrą robotę. Z Bogiem Panie Heńku

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. .,: #2367178 | 138.0.*.* 4 lis 2017 19:58

  No właśnie ostatnio wszyscy mówią, że Telewizja Mazurska i Tygodnik Kętrzyński dostają pieniądze od huty z Korsz. Czy to prawda ? Czy może gazeta i telewizja wydać oświadczenie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. calineczka #2367023 | 13.73.*.* 4 lis 2017 15:07

  telewizja mazurska nie ma juz siedziby w korszach tylko w kętrzynie. napisała tak na swojej stronie i że to dlatego że sie rozwija. a g prawda. w korszach jest spalona i jeszcze właściciel kazał jej opuścić lokal i mieszkanie bo chate sprzedał. tylko sponsor z huty utrzymuje tą telewizje na powierzchni

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zk #2366113 | 13.126.*.* 2 lis 2017 23:09

  To prawda, że Korsze są skłócone. Grupa świadomych mieszkańców z panem Rechinbachem próbuje przemówić burmistrzowi i innym odpowiedzialnym za to, że akumulatorownia jest w tym miejscu. Dzięki pani doktor ludzie dowiedzieli sie o ryzyku. A burmistrz był za ludźmi tylko jak zbliżały się wybory. I jest taki dziwny ten burmistrz. Pan Rechinbach powinien byc znowu burmistrzem

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages