środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Było prawie jak na prawdziwym weselu

2017-08-31 15:04:33 (ost. akt: 2017-08-31 17:44:26)

Autor zdjęcia: MOK Korsze

Podczas wakacji Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował imprezę plenerową pod hasłem ‘Weselisko”. Pierwsza edycja wydarzenia zgromadziła licznie mieszkańców Korsz oraz sąsiednich miejscowości.

Stół weselny, piękna dekoracja, muzyka wprowadzała w atmosferę iście biesiadną. Na początku przed rozpoczęciem weseliska na scenie prezentowały się zespoły weselne z Kętrzyna: Axel i Clever.

Część typowo weselną wraz z przeprowadzeniem Państwa Młodych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach na Publiczne Miejsce Spotkań poprowadził zespół „Abrakadabra”. Powitanie chlebem i solą, pierwszy taniec, tort weselny, oczepiny to nieodzowne elementy wesela, których nie zabrakło.

- Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach tętniło życiem i było czuć klimat prawdziwego wesela. Aktorsko w parę młodych wcielili się Magdalena Duńska i Jacek Miłek. Profesjonalnie odegrali rolę małżonków i gospodarzy wesela, za co im bardzo dziękujemy - mówi Tomasz Lenkowski dyrektor MOK. - „Weselisko” to wydarzenie inspirowane polskimi obrzędami weselnymi. Impreza ma na celu przedstawienie zwyczajów i zabaw organizowanych podczas prawdziwego wesela - dodaje Lenkowski.

W ostatnim tygodniu lipca uczestnicy zabawy mogli posilić się swojskim jadłem na stoiskach przygotowanych przez sołectwa Kraskowo i Podlechy. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

MOK Korsze
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages