Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Zawalony przepust doczekał się naprawy

2017-03-31 15:28:01 (ost. akt: 2017-03-31 15:30:47)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Mieszkańcy Studzieńca i Kałwąg mogą znowu poruszać się drogą w kierunku Sępopola i Korsz. Przepust, o którym pisaliśmy na łamach "Gazety w Kętrzynie" w lutym, jest już naprawiony i główna droga jest przejezdna.

- Mieszkańcy czterech wsi w gminie Korsze są praktycznie odcięci od świata. Te wsie to: Wetyn, Kałwagi, Kamień oraz Studzieniec. Zawalił się asfalt w dolinie łączącej wyżej wymienione wsie z Sępopolem, Sątocznem i Korszami. Inne dojazdy do wsi to drogi gminne, gruntowe. Są także nieprzejezdne. Zalane wodą, a koleiny nie pozwalają na przejazd autami. Rano dzieci nie zostały dowiezione do szkoły - informował nas internauta.

O sprawie zrobiło się głośno po wyprawie wicestarosty Michała Krasińskiego, który pokonał błotniste drogi samochodem, udowadniając, że miejscowości nie są całkowicie odcięte od świata. - Nie ma wątpliwości, że drogi są w dramatycznym stanie, ale jednak da się nimi przejechać - mówił wicestarosta. Jednocześnie, większość dróg powiatowych w tamtym rejonie została wyrównana za pomocą równiarki. Sprzęt pracował zarówno na terenie gminy Korsze, jak i sąsiadującej z nią gminy Barciany.

Teraz temat jest już zakończony, a droga, pod którą zarwał się przepust jest przejedna. W gminie Korsze to jednak nie koniec perypetii, bo mieszkańcy zgłaszają nam inne odcinki, po których jeździ się fatalnie. W większości są to drogi gruntowe, należące do gminy. A jak wiadomo, w każdej gminie potrzeb drogowych jest więcej niż dostępnych środków. Podobnie sytuacja wygląda w gminie Barciany, gdzie część dróg także jest w złym stanie. - Dziś jest już lepiej, błoto wyschło i nasze drogi są przejezdne. Gorzej będzie zapewne po obfitych opadach - mówi Piotr Drozd, radny gminy Barciany.

Do stanu dróg w naszym powiecie na pewno powrócimy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages