Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Uczyli się jak zmieniać internet na lepszy

2017-03-12 09:34:23 (ost. akt: 2017-03-12 16:12:35)

Autor zdjęcia: MGBP Korsze

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przebiegał pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Pomimo, że obchodzony jest 7 lutego, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach związane z tym zagadnieniem zajęcia trwały aż do początku marca

Bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny temat dla każdego użytkownika Internetu, ponieważ każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta, a korzystają coraz młodsi użytkownicy. Często nie mają oni świadomości zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci lub te zagrożenia bagatelizują. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie najmłodszych do korzystania z sieci i wykształcenie u nich właściwych nawyków i bezpiecznych zachowań w Internecie.

Prowadzone zajęcia miały charakter zabawy i dostosowane były do wieku odbiorców. Poprzez zabawę i towarzyszącą przy tym dyskusję oraz na podstawie obejrzanych filmów animowanych, dzieci mogły skonfrontować usłyszane i obejrzane sytuacje z własnymi doświadczeniami. Dzieci chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat korzystania z komputerów i Internetu.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in.: o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat, o tym jak bezpiecznie poruszać się po Internecie, jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie i na co zwracać szczególną uwagę podczas korzystania z Internetu, czego unikać w sieci i jakie zagrożenia niesie za sobą Internet.

W odbywających się zajęciach w ramach kampanii „Dzień Bezpiecznego Internetu” wzięło udział 144 uczniów.

Jadwiga Hajduk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages