środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Ukradł zboże i gołębie, a królika tylko... złapał

2017-02-16 17:34:48 (ost. akt: 2017-02-16 20:35:43)
Królik Timciuś

Królik Timciuś

Dzielnicowi z Korsz chwilę po otrzymanym zgłoszeniu dotyczącym kradzieży królika oraz gołębi zatrzymali podejrzanego o to wykroczenie. To 63-letni mieszkaniec Korsz, który z pomieszczeń gospodarczych ukradł kotną samicę królika, 5 gołębi oraz zboże o łącznej wartości 125 złotych.

W środę (15.02) około godziny 9.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Korszach z budynku gospodarczego, ktoś ukradł królika, 5 gołębi oraz zboże. Właściciel wartość skradzionego mienia oszacował na 125 złotych. Kiedy policjanci pojechali na miejsce ustalili, że łupem sprawcy stała się kotna samica królika, 5 gołębi, pół worka granulatu dla kur oraz ziarna bobiku.

W trakcie sprawdzania terenu przyległego, gdzie dokonano kradzieży dzielnicowi zwrócili uwagę na pozostawione ślady obuwia na śniegu oraz rozsypane ziarno bobiku, które doprowadziły funkcjonariuszy wprost pod drzwi mieszkania podejrzanego o kradzież. Niestety drzwi do mieszkania były zamknięte. Dzielnicowi doskonale wiedzieli, kto mieszka pod tym adresem.

Podczas patrolowania miasta zaważyli jadącego rowerem podejrzanego o kradzież 63-letniego mężczyznę, który na bagażniku przewoził worek. Po skontrolowaniu okazało się, że w worku znajdują się gołębie. Mężczyzna powiedział, że są to jego gołębie. Twierdził, że właśnie wraca od kolegi, z którym dokonał transakcji wymiany skradzionych gołębi na inne. Policjanci wspólnie z mężczyzną poszli do jego miejsca zamieszkania, aby sprawdzić czy nie ma tam pozostałych łupów.

Jak się okazało, w mieszkaniu w worku znajdował się żywy królik, a w pralce wsypany i wymieszany granulat dla kur z bobikiem. Mężczyzna tłumaczył, że królika nie ukradł, a złapał go gdy biegał koło jego domu. Dzielnicowi odzyskali wszystkie skradzione zwierzęta oraz zboże, które przekazali właścicielowi.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KPP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages