Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dwa mandaty podczas jednej kontroli

2017-02-01 14:34:22 (ost. akt: 2017-02-02 13:16:21)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum

Utrata prawa jazdy, uszczuplony budżet o 500 złotych i 15 punktów karnych na koncie to wynik kierowcy mercedesa, który łamał przepisy prawa o ruchu drogowym. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego został dwukrotnie ukarany mandatem karnym.

Za pierwsze wykroczenie wyprzedzania w miejscu gdzie obowiązuje zakaz otrzymał 100 złotowy mandat i 5 punktów, natomiast za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym został ukarany 400 złotowym mandatem i wzbogacił się o kolejne 10 punktów karnych.

We wtorek (31.01) około godziny 15.30 kętrzyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego w Łankiejmy w gminie Korsze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem dostawczym. Pomiar prędkości na wyświetlaczu radaru wykazał, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dozwolona prędkość do 40 km/h, kierowca jechał 93 km/h. Jakby tego było mało mężczyzna popełnił jeszcze inne wykroczenie w ruchu drogowym.

Jak się okazało 41-letni kierowca wyprzedzał też inny pojazd w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. W myśl przepisów za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został ukarany też mandatami karnymi w wysokości 500 złotych i 15 punktami karnymi. Za pierwsze wykroczenie wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej gdzie obowiązuje zakaz otrzymał 100 złotowy mandat i 5 punktów, natomiast za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym został ukarany 400 złotowym mandatem i wzbogacił się o kolejne 10 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami za przekroczenie dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymane prawo jazdy przez policjanta zostanie przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages