Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kolejnych dwóch zatrzymanych. Jeden wpadł w aptece

2017-01-13 14:20:53 (ost. akt: 2017-01-13 14:09:11)

Autor zdjęcia: archiwum KPP w Kętrzynie

27-letni mieszkaniec gminy Korsze został zatrzymany po tym jak wyskoczył przez okno i próbował uciec w pobliskie pola. Drugi z poszukiwanych został zatrzymany jak wychodził z jednej z aptek na terenie miasta. Mężczyźni jeszcze w piątek, 13 stycznia trafili do aresztów śledczych.

Policjanci realizując swoje codzienne zadania, podejmują m.in. działania zmierzające do ustalenia miejsc pobytu osób zaginionych i poszukiwanych. Szereg czynności procesowych, wzmożona praca operacyjna, a także pozyskane informacje o różnych miejscach pobytu zaginionych i ukrywania się przestępców umożliwiają znalezienie oraz zatrzymanie takich osób, a następnie zgodnie z decyzją sądów lub prokuratur doprowadzenie ich do właściwych instytucji bądź placówek.

Tak też było w czwartek (12.01). Dzielnicowi z Korsz ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Korsze może przebywać poszukiwany mężczyzna. Kiedy policjanci zapukali do drzwi mieszkania usłyszeli pytanie zadane przez kobietę „Kto tam?” na hasło Policja Dzielnicowy! Bardzo proszę otworzyć! Po chwili funkcjonariusze usłyszeli dźwięk otwieranego okna. Nie czekając, od razu pobiegli z drugiej strony budynku gdzie zauważyli uciekającego w pobliskie pola mężczyznę.

Po chwili 27-latek został zatrzymany przez dzielnicowych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyjaśnił się powód zachowania mężczyzny. Jak się okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za wykroczenie skarbowe. Mężczyzna ma do odbycia karę 22 dni pozbawienia wolności.

Do drugiego zatrzymania doszło tego samego dnia o godzinie 18.00. Kętrzyńscy policjanci zauważyli, że z jednej z aptek na terenie miasta wyszedł poszukiwany 26-latek. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mieszkaniec miasta ma do odbycia karę 1 miesiąca pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, której dokonał w ubiegłym roku.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do aresztów śledczych gdzie każdy z nich odbędzie karę pozbawienia wolności.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Straszni złoczyńcy... #2159165 | 178.235.*.* 13 sty 2017 14:59

    ile byli winni 100 zl? A mu za ich pobyt zapłacimy po przeszło 3000 zl...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages