Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Gimnazjaliści z Korsz i ich wielkie serce dla innych

2017-01-09 09:22:27 (ost. akt: 2017-01-09 10:01:29)

Autor zdjęcia: Edyta Pawlaszek

W grudniu, na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II b gimnazjum w Zespole Szkół w Korszach wyszli z inicjatywą przeprowadzenia świątecznej akcji w szkole pt. "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", skierowanej do dzieci i młodzieży.

Do pomysłu dołączyli nauczyciele - pedagog szkolny, wychowawca oraz nauczycielka języka angielskiego. Pomysł zbiórki odzieży, zabawek, słodyczy spotkał się z wielkim odzewem ze strony innych uczniów. Przez dwa tygodnie młodzież z nauczycielami uzbierała naprawdę dużo rzeczy - od niemowlęcych ubranek po maskotki, gry planszowe, książki, obuwie, a także słodycze. Uczniowie chętnie dzielili się tym co mają, chcieli być częścią tego przedsięwzięcia.

Akcja świąteczna spotkała się również z wielkim uznaniem na Facebooku i szybko przenosiła się wśród użytkowników tego portalu społecznościowego. Tuż przed świętami cała zbiórka trafiła do MOPS-u w Korszach, na ręce Anny Mierzwińskiej, asystenta rodziny. Oczywiście nie obyło się bez podziękowań - uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły dostali piękne dyplomy ze strony MOPS - u z wyrazami uznania za ten wspaniały czyn społeczny.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: news

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages