Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Z gimnazjalistami o problemach i zagrożeniach

2016-11-23 14:39:43 (ost. akt: 2016-11-23 15:44:44)

Autor zdjęcia: archiwum KPP

Okres dorastania to bardzo ważny czas w życiu każdego człowieka. Młodzi ludzie często nieświadomie wchodzą wtedy po raz pierwszy w konflikt z prawem. Niejednokrotnie jest to wynikiem nieznajomości przepisów obowiązujących w naszym kraju.

O tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć wie prawie każdy. Dlatego kętrzyńscy policjanci systematycznie prowadzą spotkania szczególnie z uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą z Gimnazjum im. Orła Białego w Korszach.

Podczas spotkania informowali i uczulali młodych ludzi na to, z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się, gdy wejdą w konflikt z prawem. Policjanci omówili przypadki konkretnych zachowań świadczących o poważnych przestępstwach, jak rozbój, wymuszenie rozbójnicze, bójka, pobicie czy groźba karalna również ta kierowana za pośrednictwem portali społecznościowych i telefonu komórkowego. Mówiono o statusie prawnym nauczyciela, jako funkcjonariusza publicznego.

Sporo uwagi poświęcono uzależnieniom od używek w świetle odpowiedzialności karnej, jak i konsekwencji życiowych, w przyszłym dorosłym życiu. Policjanci podkreślali, że bohaterem jest ten, który w trosce o swoje zdrowie i życie potrafi powiedzieć „nie” nawet, gdy większość mówi „tak”.

Na koniec spotkania funkcjonariusze poinformowali młodzież o zmianach w przepisach dotyczących obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Omówiono również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz przedstawiono rodzaje placówek resocjalizacyjnych w środowisku otwartym, jak również zamkniętym.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o typach postępowania, jakie mogą toczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu i nie realizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu przed sądem o demoralizację.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages