Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wielki dzień w Głowbitach

2016-11-16 11:07:21 (ost. akt: 2016-11-16 13:04:41)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Mieszkańcy Głowbit w gm. Korsze mogą w końcu odetchnąć. Droga, której stan był naprawdę fatalny w środę, 16 listopada została oddana oficjalnie do użytku.

Nawierzchnia drogi na trasie Korsze-Głowbity została wyremontowana na odcinku 3 kilometrów. Kwotę blisko 800 tys. zł na remont wyłożyły dwa samorządy - Starostwo Powiatowe i Gmina Korsze. Otwarcia dokonali starosta Ryszard Niedziółka, burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski oraz sołtys Jan Rynkiewicz.

- Ta była jak szwajcarski ser. Teraz jest symbolem dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminnym i powiatowym. I to nie jest pierwszy efekt tej współpracy - mówił burmistrz Ostrowski. Nawiązał tym samym do wyremontowanych już wcześniej przez oba samorządy ulic Słonecznej i Zielonej w Korszach, a także do wyremontowanej drogi w Staryni. Burmistrz Korsz wspomniał również o dalszych planach współpracy pomiędzy zarządzaną przez siebie gminą a powiatem.

W planach tych ujmowana jest m.in. droga Tołkiny-Starynia oraz odcinek Babieniec-Worpławki. - Te drogi od lat są utrapieniem mieszkańców i cieszę się, że ta współpraca z Powiatem w ostatnich dwóch latach tak dobrze się układa - powiedział Ryszard Ostrowski. Starosta Niedziółka podkreślił natomiast, że oprócz dróg w gminie Korsze, w przyszłym roku Zarząd chce zająć się również poprawą warunków w gminach Barciany i Reszel.

- Remont akurat tej drogi wynika z pewnej strategii rankingu, w ramach którego działamy - mówił w Głowbitach Ryszard Niedziółka. Starosta wspomniał, że o kolejności remontu dróg często decydują też same gminy, na terenie których te drogi powiatowe się znajdują. - W gminach dobrze wiedzą gdzie są te największe potrzeby - podkreślił starosta.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages