Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Niezwykłe spotkanie po latach

2016-07-29 11:27:23 (ost. akt: 2016-07-29 11:33:02)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W sobotę 23 lipca 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbyło się piąte spotkanie Korszyńskich Dinozaurów- absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej, rocznik 1950-1970. Na spotkanie przyjechali absolwenci z Kanady, Niemiec oraz z różnych stron Polski.

O godzinie 15.00 uczestnicy spotkania wybrali się na spacer po mieście. Podczas uroczystej mszy w intencji Dinozaurów wysłuchaliśmy okolicznościowego kazania ks. Proboszcza Tomasza Stempkowskiego. Mszę swoim śpiewem uświetniło Trio (korszyńskie dinozaury). Przed oficjalnym otwarciem spotkania odbył „ Hyde Park”. W tym czasie uczestnicy spotkania wspominali dawne czasy oraz opowiadali o tym czym się obecnie zajmują.

O godz. 20-tej odbyło się oficjalne rozpoczęcie spotkania z udziałem Burmistrza Miasta Korsze Ryszardem Ostrowskim. W trakcie tego spotkania Burmistrz uhonorował znaczkami z herbem Korsz wszystkich uczestników jubileuszowego spotkania, oraz wręczył list gratulacyjny na ręce organizatora spotkania Mariana Zdankowskiego. Organizator spotkania podziękował Burmistrzowi za zaangażowanie i uczestnictwo we wszystkich Naszych spotkaniach oraz za okazywaną radość przebywania z ambasadorami miasta Korsze. Każdy z uczestników otrzymał również jubileuszową 'Laurkę”.

Tych wszystkich, którzy po raz piąty przyjechali na spotkanie Dinozaurów oraz innych zasłużonych, organizator odznaczył plakietkami Wzorowy Dinozaur Szkoły Podstawowej i. Marii Konopnickiej w Korszach. Podczas biesiady przygrywał nam do Tańca zespół lidzbarsko-bartoszycki „ IMPULS”. Dinozaury pomimo przeżytych lat bawili się do świtu z pełną energią i wielką miłością do muzyki z lat młodości, którą słyszeli na żywo.

W niedzielę już od godziny 12.00 odbyły się poprawiny, na które przybyło prawie 95% uczestników spotkania. Główny organizator spotkania Marian Zdankowski podziękował wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz złożył szczególne podziękowanie na ręce Aliny Mysiakowskiej za smakowicie przygotowane posiłki. Panie po raz piąty ciężko pracowały na to, aby bardzo miło wspominać Nasze spotkania. Pierwsze spotkanie Dinozaurów odbyło się w 2011 roku z inicjatywy kolegi mieszkającego w Kanadzie Tadeusza Żemojtel. Dzięki zaangażowaniu organizatorów spotkania mogliśmy obchodzić mały jubileusz, wspólnie się bawić i wspominać lata młodości.

I ja tam byłam, za NASZĄ SZKOŁĘ wino piłam!
Anna FrąckiewiczPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages