Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Uczniowie Zespołu Szkół we wzruszającym misterium

2016-03-18 13:03:30 (ost. akt: 2016-03-18 13:15:57)

Autor zdjęcia: Edyta Pawlaszek

Niezwykły montaż muzyczno-słowny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Korszach wzruszył wszystkich obecnych.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Korszach mieli okazję uczestniczyć wspólnie w Misterium Męki Pańskiej w pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych. Wspólnie mogli przeżywać te bolesne, ale jakże ważne dla wszystkich Chrześcijan chwile, kiedy to Jezus zmartwychwstał, a tym samym odkupił nas od grzechu i połamał śmierci wrota. Punktem centralnym przedstawienia była adoracja krzyża.

W pięknych i skłaniających do przemyśleń tekstach, pieśniach uczniowie oddali pod opiekę Ukrzyżowanemu Jezusowi swoje życie, radości i smutki. Mieli czas na chwilę zastanowienia, na modlitwę. Przecież "Miłość mierzy się ofiarą, ale tylko miłość, która umie czekać, będzie świadkiem zmartwychwstania"! Czas przed Świętem Wielkiej Nocy to czas na refleksję, na zadanie sobie pytania o prawdziwość własnej wiary, o czystość własnego serca. I tak było tym razem.

Tradycyjnie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach misteria wielkopostne przygotowują wiernych do przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy. Do Trzech Wielkich Dni nawiązywała tegoroczna dekoracja, którą uczniowie przygotowali w ramach gimnazjalnego projektu uczniowskiego. W wielu parafianach młodzi artyści wywołali chwile wzruszenia, zadumy, pokory... Otrzymali za to szczere brawa i gratulacje…

Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Kotkowskiej i pani Annie Zarębińskiej za przepiękne i jakże twórcze pomysły, oprawę muzyczno - słowną i za wielkie serce do młodych ludzi, młodzieży i za to, że dzięki nim człowiek mógł zatrzymać się na chwilę w swoim życiu i skupić się na przeżywaniu Wielkiego Postu w sercu.
DZIĘKUJEMY!
Edyta Pawlaszek
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: news

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Edyta Pawlaszek #1956953 | 89.228.*.* 18 mar 2016 20:23

    Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Kotkowskiej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages