Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Spór o inwestycje. Burmistrz : Nasza Gmina 0:1

2016-02-04 08:24:29 (ost. akt: 2016-02-04 08:50:31)

Trochę nieoczekiwanie budżetowy spór radnych "Naszej Gminy" z burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim nabrał wiejsko-miejskich kolorytów. Dlaczego? O tym niżej.

Radni z klubu "Nasza Gmina" zmienili nieco budżet zaproponowany przez pana burmistrza Ostrowskiego. Jeden inwestycje wykreślili, inne dodali.

To czy radni mogli dokonać zmian w budżecie zaproponowanym przez burmistrza czy prezydenta nie jest do końca jasne. W 2011 roku Naczelny Sąd Administracyjny uznał jednak, że radni mogą wprowadzić poprawki, które nie zwiększają deficytu budżetowego. Chodziło o to, że w budżecie przedłożonym przez prezydenta Kędzierzyna Rada Miasta zamieniła budowę oświetlenia z jednej ulicy na inną. Obie inwestycje miały kosztować tyle samo.

My jednak nie wiemy czy taki dokładnie przypadek zachodzi w Korszach. To już pozostawiamy prawnikom.

Równie ciekawy jest jednak wątek wiejsko-miejski sporu burmistrza i radnych "Naszej Gminy".

- Tzw. "grupa radnych" posiadająca większość w Radzie wyrzuciła wiejskie inwestycje służące podtrzymywaniu twardego elektoratu i zaspokajaniu potrzeb dalszego rzędu - czytamy na "antyburmistzrowskim" facebookowym profilu "Nasza Gmina Korsze" . - W zamian tzw. "grupa radnych" wprowadziła dwie inwestycje - 1. REMONT ZAPYZIAŁYCH I ŚMIERDZĄCYCH CHLOREM I FEKALIAMI TOALET w zespole szkół w Korszach ( powiesz - nic takiego, ale pamiętaj Twoje dziecko oddycha tym syfem, a to daje szansę na poprawę). 2 DOSTOSOWANIE BUDYNKU PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO W KORSZACH do przepisów przeciwpożarowych.

- Radni ze wspomnianego...klubu [Nasza Gmina] cały czas skupiają się na inwestycjach w mieście, pomijając tereny wiejskie - tłumaczyi dla "proburmistrzowskich" "Twoja Gmina Korsze" radna Czesława Orłowska-Staniszewska. - Podczas dzisiejszej sesji zaznaczyłam, że bardzo ważną inwestycją jest remont odwodnienia w Zespole Szkół w Garbnie, gdzie wskutek zacieków odpadaja już tynki ze ścian. - Niestety niektórym radnym ważniejszy jest remont łazienek w szkole w Korszach - wyjaśnia radna.

Zatem, waszym zdaniem, która inwestycja jest dla gminy ważniejsza?

Która inwestycja jest dla gminy ważniejsza?
Remont odwodnienia w Zespole Szkół w Garbnie
31.69%
Remont łazienek w Zespole Szkół w Korszach
46.13%
Obie inwestycje powinny być w budżecie
11.27%
Gmina jest zadłużona i nie stać nas, ani na jedno, ani na drugie
10.92%
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: KoSze

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaś fasola #1924615 | 83.9.*.* 4 lut 2016 14:34

  szkoda gadać co ci pseudo radni wyprawiają !!!!! robią na złość burmistrzowi zamiast dbać o całą gminę .O CAŁĄ nasi kochani radni a nie tylko o Korsze ! Zobaczymy jak będziecie patrzeć ludziom w oczy jak dzięki waszym działaniom zniknie MKS czy TYTAN bo chyba o to wam także chodzi . Ludzie odwołać burmistrza można przez inne środki , a takie co nie zaszkodzą nikomu . Chcecie zbierzcie podpisy i referendum a nie robicie cyrk z urzędu .... kilku z was powinno się podać do dymisji po tym jak nie chcieliście wystąpić w telewizji mazurskiej. Jesteście osobami publicznymi i media są od tego aby was rozliczać ! Jak nie pasuje złożyć mandat i do domku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Robert #1924609 | 5.172.*.* 4 lut 2016 14:29

  Ta cała sytuacja pokazuje, że nikomu nie zależy na mieszkańcach, a walka jest o władzę i o to kto komu bardziej dołoży. Burmistrz doprowadził do takiego zadłużenia, a radni opozycyjni pokazują, że nie potrafią znaleźć wyjścia z tej trudnej sytuacji, a pałają jedynie chęcią dowalenia burmistrzowi. Pat. W tej sytuacji rada powinna doprowadzić do ponownych wyborów nowego burmistrza i nowej rady. A mieszkańcy przed wyborem nowych władz powinni dobrze zastanowić się komu zaufać

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages