Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

2015-11-27 10:31:33 (ost. akt: 2015-11-27 10:37:47)

Autor zdjęcia: Organizator

Temat bezpieczeństwa seniorów poruszany był w ramach projektu „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”. Pod koniec listopada odbył się otwarty panel dyskusyjny „Bezpieczny Senior”.

Spotkanie zorganizowało Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

W sali MOK spotkali się uczestnicy Akademii Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzyli prezesi stowarzyszenia i jednocześnie dyrektorzy instytucji kultury Jadwiga Hajduk i Tomasz Lenkowski. W słowach powitania organizatorzy podsumowali dotychczasowe działania projektowe oraz przedstawili harmonogram kolejnych warsztatów. Słowa uznania dla uczestników oraz organizatorów wyraził Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz. Burmistrz podkreślił jak istotna jest działalność na rzecz środowiska seniorskiego w Gminie Korsze i podziękował za projekt i wiele inicjatyw.

Spotkanie podzielone było na trzy bloki dyskusyjne. Pierwszy poprowadzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Korszach komendant Tomasz Jaruszewski oraz dzielnicowy Stanisław Lewkowicz. Policjanci przedstawili zagrożenia związane z wyłudzaniem od seniorów pieniędzy na tzw. „wnuczka”. Przestrzegli również przed wieloma innymi zagrożeniami.

Kolejny blok poprowadzili przedstawiciele Firmy „Macrosat” z Barczewa. Piotr Mostek, dyrektor biura obsługi klienta oraz Marcin Żbikowski dyrektor działu technicznego powiedzieli, czym jest Internet i jakie korzyści wynikają z jego użytkowania. Panowie przybliżyli tematykę bezpieczeństwa w sieci. Po prezentacji przeprowadzili konkurs z nagrodami. Zadali trzy pytania i osobom poprawnie odpowiadającym wręczyli prezenty.

Ostatni blok poprowadził Paweł Krupczak przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach. Pan Krupczak praktycznie i teoretycznie przybliżył uczestnikom temat udzielania pierwszej pomocy. Blok miał charakter angażujący. Kilku uczestników próbowało wykonać masaż serca.

Część artystyczną przygotował zespół z Koła Gospodyń Wiejskich „Anibabki” z Łankiejm działający przy Bibliotece Publicznej.

\Wszystkim prowadzącym dziękujemy za czas poświęcony uczestnikom projektu, za przybycie i otwartość. Dziękujemy zespołowi z Łankiejm oraz seniorom za aktywny udział w spotkaniu.
Org.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages