Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ilustracja historyczna z okazji Święta Niepodległości

2015-11-12 13:41:01 (ost. akt: 2015-11-12 13:45:54)

Autor zdjęcia: Agnieszka Karusewicz

Mieszkańcy Korsz wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości to ważna karta w dziejach historii naszego Narodu.
Obchody otworzyła uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Mszy przewodniczył ksiądz proboszcz Tomasz Stempkowski. Obecni byli również: ksiądz wikariusz Piotr Nowak i ksiądz Bazyl Taranta proboszcz parafii prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie zabrakło pocztów sztandarowych: Duszpasterstwa Kolejarzy, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespołu Szkół w Korszach.

Po eucharystii odbyła się część oficjalna i artystyczna w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Licznie przybyłych mieszkańców, władze i gości przywitał Tomasz Lenkowski dyrektor MOK. Następnie głos zabrał burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Burmistrz przypomniał zarys historii i dążenia Polaków do niepodległości. Głos zabrał również przewodniczący Rady Miejskiej w Korszach Andrzej Wankiewicz, który również odniósł się do wątków historycznych i patriotycznych.

W duchu podniosłej i wyjątkowej atmosfery na scenie wystąpiła grupa artystyczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu. Koncert „W OJCZYZNY IMIĘ…” wprowadził widownię w nastrój wydarzeń listopadowych. Patriotyczne piosenki przeplatane komentarzami tworzyły ciekawą ilustrację historyczną. Na scenie zaprezentowały się również lokalne zespoły. Z repertuarem pieśni patriotycznych wystąpił zespół „Baby z Babieńca” działający przy Stowarzyszeniu KGW oraz zespół „Korszenianki” z MOK Korsze.
Źródło: MOK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages