Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

„Baby z Babieńca” w Warszawie

2015-09-16 08:00:00 (ost. akt: 2015-09-15 22:22:28)

Autor zdjęcia: Daria Staniszewska

Piątek, godzina 5.00, na przystanku w centrum Babieńca spotykają się „Baby”. Niecodzienne spotkanie, a właściwie jego niecodzienna godzina spowodowana jest wyjazdem na wycieczkę, której organizatorem jest Czesława Orłowska- Staniszewska - prezes stowarzyszenia.

Do Warszawy docieramy około godziny 11:00, naszą wycieczkę rozpoczynamy od zwiedzania Sejmu RP - mamy możliwość zobaczenia sali, na której odbywają się obrady Sejmu. Całą grupą spotykamy się z Posłanką Sejmu RP- Urszulą Pasławską.

Kolejnym punktem programu jest Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym my - ludzie żyjący około 70 lat po tych tragicznych, a także bohaterskich wydarzeniach naszych przodków, możemy się poczuć jakbyśmy uczestniczyli w powstaniu. Niesamowity klimat tego miejsca; kartki z kalendarza na ścianach, mnogość eksponatów oraz wielkie malowidła i obrazy wokół sprawiają, że człowiek zaczyna naprawdę „czuć” Powstanie Warszawskie.

Po jakże emocjonujących, szczęśliwych a później niestety tragicznych „sześćdziesięciu trzech dniach” w gmachu muzeum udajemy się na Powązki, tam, przy grobach znanych i cenionych ludzi pozwalamy sobie na chwilę refleksji i zadumy. Naszym ostatnim celem jest zwiedzenie Starego Miasta; Zamek Królewski, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik Syrenki Warszawskiej- to tylko niektóre obiekty, które odwiedziliśmy. Po intensywnym dniu, wszyscy zmęczeni, ale także szczęśliwi i przede wszystkim bogatsi w wiedzę i doświadczenie wsiadamy do autokaru, który wiezie nas prosto na Mazury, do małej wsi, gdzie swój dom mają wszystkie „Baby”.
Czesława Orłowska-Staniszewska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: korszewmpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages