Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Panie z mazowieckiego podglądają „Baby z Babieńca”

2015-09-01 23:16:40 (ost. akt: 2015-09-01 23:19:02)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Baby z Babieńca"

Ostatnia sobota wakacji. Naszą małą wioskę na Mazurach odwiedzają panie z odległych około o 160 kilometrów miejscowości. "Odległych", bo kobiety pochodzą aż z siedmiu różnych gmin w województwie mazowieckim: Sońsk, Grudusk, Ciechanów, Krasne, Czernice, Borowce oraz Regimin.

Postanowiły odwiedzić naszą malutką miejscowość zaciekawione działalnością prowadzonego tu koła gospodyń wiejskich. Informacje o "Babach z Babieńca" znalazły w Internecie. Zaabsorbowane różnorodną działalnością Bab, a jednocześnie zainteresowane założeniem własnych stowarzyszeń postanowiły sprawdzić wszystko osobiście.

Wizytę naszych gości zaczęłyśmy od zwiedzania kościoła w Gudnikach. Sołtys Eugeniusz Kowaluk opowiedział historię Gudnik, kościoła oraz o współpracy sąsiedzkiej z naszym stowarzyszeniem.

Kolejnym punktem było pokazanie kobietom "serca" naszego stowarzyszenia, czyli Babieńca. Skrzyżowanie w centrum wsi, które zagospodarowałyśmy jako stowarzyszenie, pamiątkowy kamień z tablicą upamiętniającą założenie miejscowości 1347 rok, skalniaki z różnorodnymi roślinami, kolorowy, pomalowany przez dzieci przystanek oraz zegar z opon przygotowany wspólnymi siłami, to wszystko wprawiło w zachwyt naszych gości - zarówno nasza pomysłowość jak i świetne wykonanie.
Po obejrzeniu naszych małych i dużych osiągnięć udaliśmy się do świetlicy w Garbnie. Tam zaprezentowałyśmy sposób, w jaki wykonujemy nasze rękodzieła oraz opowiedziałyśmy o działalności naszego koła. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń były występy "Bab", do których chętnie przyłączyły się goszczone przez nas panie oraz obiad przygotowany przez nasze stowarzyszenie. Mamy nadzieję, że chociaż odrobinę zainspirowałyśmy naszych gości, bo liczymy na dalszą współpracę z może już wkrótce nowo powstałymi stowarzyszeniami.

Czesława Orłowska-Staniszewska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: korszewmpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages