Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

"Sieciaki na wakacjach"

2015-08-03 23:49:32 (ost. akt: 2015-08-03 23:53:20)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

Moc wrażeń, emocji i ciekawych informacji . Tak rozpoczął się czwartkowy dzień „Sieciaków na wakacjach”. Równo o godzinie 13.00 rozpoczęliśmy zmagania z Internetem, a bliżej w Internecie, korzystając z portalu www.sieciaki.pl oraz otrzymanych z Fundacji Dzieci Niczyje materiałów niezbędnych do realizacji naszego pikniku. Krótka ale szczegółowa informacja o naszym spotkaniu pokaże jego zasięg i obraz.

Na pierwszy rzut poszła książeczka „Poznaj bezpieczny Internet”. Labirynty, rebusy, krzyżówki coraz bardziej wciągały naszych uczestników, każdy chciał być pierwszy. Gwar jaki roznosił się po sali świadczył, że dzieci pracowały z entuzjazmem. Ci bardziej znający zasady bezpieczeństwa w korzystaniu z komputera tłumaczyli młodszym.

Tak niepostrzeżenie minęła godzina naszego pikniku. Przyszedł czas na trochę relaksu. Ogłoszono konkurs na najciekawszą małpę czyli „Jestem @ w Internecie”. Uczestnicy otrzymali materiały do wykonania powierzonego zadania. Małpa wykonana z nakrętek, zwana przez najmłodszych małpą ekologiczną zdobyła najwięcej głosów i otrzymała pierwsze miejsce. Kiedy nastąpił koniec zabawy, uczestnicy wzięli się do dalszej nauki, oczywiście przez rozrywkę.

Gra planszowa Misja bezpieczny Internet, przekazująca wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu w bardzo atrakcyjny sposób, spodobała się uczestnikom. Połączenie planszy z ekranem to jest to - stwierdził Adaś, uczestnik pikniku. Każda z grup chciała jak najszybciej ukończyć misję posuwając pionkami po planszy.

Po tak dużej dawce informacji i wiedzy „główka” jest zmęczona i potrzebuje wypoczynku. Główki naszych uczestników również zaczęły sygnalizować swoje zmęczenie, dlatego postanowiliśmy wzmocnić ich koncentrację i dać dawkę nowych sił poprzez chwilę relaksu przy grillowanej kiełbasce.

Nasze Sieciaki posilone i z nowymi zasobami energii wróciły do pracy. W tej części zajęć mieli okazję poznać Zuźkę, Tunia oraz Dingo - bohaterów sieciaki.pl , którzy przygotowali im masę zadań. Młodzi Internauci wykazali się dużą wiedzą i wszystkie zadania wykonali na szóstkę.

Potwierdzeniem tej wiedzy był wspólnie rozwiązany test podsumowujący. Tak minęła trzecia godzina spotkania. Brzydka pogoda i deszcz pokrzyżował trochę plany wykonania dużej małpy na trawie. Poprzez „burzę mózgów” uczestnicy wymyślili, żeby zrobić to na postoju. Po zatrzymaniu samochodów i zajęciu postoju przy bibliotece zrodziło się wiele koncepcji.

Po wybraniu jednej z nich, uczestnicy ruszyli do realizacji. Choć nie każdy wyraził chęć położenia się na wilgotnej macie, pozostali jednak realizowali swój plan - w prawo ,w lewo, zwiń się - padały komendy. Dzieci chętnie, choć już zmęczone poprawkami poddawały się rozkazom.

Plan został wykonany, choć efekt nie był taki jak zakładaliśmy i nie wszyscy byli zadowoleni. @ miała być taka okazała. Wszystko przez ten deszcz. Po powrocie do sali sieciaków, przy słodkim poczęstunku nastąpiło sprawdzenie zdobytej wiedzy. Wypadło bardzo dobrze. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w pikniku.

I tak po pięciu godzinach zakończył się dzień pełen atrakcji i wrażeń w towarzystwie bohaterów sieciaki.pl
Sieciaki z Korsz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: biblioteka

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ołowiany reflektor neutronów #1790502 | 109.241.*.* 8 sie 2015 01:42

    No niestety ale internet to nie schronienie przed realem, tam też oprócz trojanów są wirusy typu akumulator i sznajder :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages