Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Pożegnanie w Gudnikach z proboszczem ks. prał. kan. Dyzmą Wyrostkiem.

2015-07-27 11:36:05 (ost. akt: 2015-07-27 11:39:29)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Baby z Babieńca"

Ks. prał. kan. Dyzma Franciszek Wyrostek po 27 latach służby odszedł na emeryturę. 26 lipca 2015 roku mieszkańcy Babieńca i Gudnik podziękowali a zarazem pożegnali ks. Dyzmę w Kościele filialnym św. Andrzeja Boboli w Gudnikach.

W 1988 roku ks. Dyzma Wyrostek został mianowany proboszczem parafii pw. świętych Piotra i Pawła w Reszlu. Jest kanonikiem gremialnym kapituły św. Jerzego w Kętrzynie i kustoszem tejże kapituły oraz prałatem honorowym jego świętobliwości papieża rzymskiego.

Jako proboszcz reszelskiej parafii przeprowadził remont kościoła szkolnego pw. Krzyża Świętego, który w roku 1992 został przekazany na własność grekokatolickiej wspólnocie wiernych. Doprowadził do remontu dachu z blachy na dachówkę na XIV wiecznym kościele oraz po gruntownym remoncie udostępnił wieże widokową. Przeprowadził generalny remont dawnej strażnicy, w której była szkoła parafialna i zaadoptował ją na cele plebanii. Odtworzył unikalne w Europie polichromie na szczycie kościoła. Dzisiaj został odznaczony za przeprowadzone remonty orderem Ministra Kultury i Sztuki.

Zawsze miał czas aby wysłuchać i pomóc w potrzebie. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Dyzmie za serce włożone w wypełnianie swojego powołania.
Czesława Orłowska-Staniszewska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: korszewmpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages