Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

W Kraskowie też obchodzono Dzień Dziecka

2015-06-09 08:54:02 (ost. akt: 2015-06-09 10:02:36)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce i w krajach byłego bloku socjalistycznego, święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca.

Dzieci z Kraskowa obchodziły swoje święto w niedzielę 6 czerwca. Imprezę rozpoczęły konkurencje sportowe, w których wszyscy chętnie brali udział. Następnie podzielone na dwie drużyny, dzieci rozpoczęły zabawę w podchody. Grupa uciekająca zostawiała grupie goniącej różne zadania do wykonania.

Po powrocie czekały na wszystkich chłodne napoje i słodkie ,,conieco”. Najwytrwalsi dostali drobne upominki. Panie animatorki z Salonu Rodzinnego ,,Bajkowa Kraina” z Kętrzyna pomalowały twarze dzieci
i poprowadziły resztę zawodów.

Organizatorzy, czyli Filia Biblioteczna w Kraskowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Kraskowa ,,Pomost” oraz Rada Sołecka Kraskowo dziękują rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku dla dzieci.
K.Kietlińska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages