Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Warsztaty z profesorem Stanisławem Czachorowskim

2015-05-13 09:27:20 (ost. akt: 2015-05-13 09:29:50)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Baby z Babieńca"

11 maja 2015r w świetlicy wiejskiej w Garbnie odbyły się warsztaty, które poprowadził profesor Stanisław Czachorowski- wykładowca Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztyna. W warsztatach uczestniczyły kobiety z KGW „Baby z Babieńca” z, KGW Garbna , pobliskich miejscowości oraz młodzież z ZS w Garbnie.

W świetlicy wiejskiej w Garbnie odbyły się warsztaty, które poprowadził profesor Stanisław Czachorowski- wykładowca Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztyna. W warsztatach uczestniczyły kobiety z KGW „Baby z Babieńca” z, KGW Garbna , pobliskich miejscowości oraz młodzież z ZS w Garbnie.
Tematyka wykładu- bardzo na czasie i interesująca. Dotyczyła nie tylko dbałości o środowisko naturalne ale także wpływu jaki nasze codzienne działania (z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy) na nie wywierają. Mowa była także o bardzo ważnych dla przemysłu produktach regionalnych. Mimo, że główną tematyką była ekologia, profesor opowiedział trochę historii Garbna, wspomniał o maści do latania, czarownicach, bagnach i innych tajemnicach tej (nie)zwykłej miejscowości.
Jego zachwyt wzbudziły również rękodzieła miejscowych stowarzyszeń- koszyki, decopuage na zużytych butelkach czy malowanie przystanków- zatem nie tylko uczestnicy warsztatów mogli się czegoś dowiedzieć, profesor także. Informacje przekazane przez profesora trafiły- w większym lub mniejszym stopniu do publiczności jednak jesteśmy pewni, że skłoniły do refleksji nad sensem pomocy naszej planecie. Organizatorami było Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca” oraz firma edp renewables.
Czesława Orłowska-Staniszewska

Fot. Ewa Dolińska-Baczewska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: korszewmpl

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stanisław Czachorowski #1733978 | 83.6.*.* 13 maj 2015 20:23

  Zdaję sobie sprawę, ze mi dużo brakuje, dlatego ciągle się dokształcam. Na przykład dzisiaj uczestniczyłem w webinarium. Ze skrzydełek nietoperza to nic robił nie będę, bo to zwierzęta chronione. Ale za to zamierzam z bylicy zrobić maść do latania. I mam nadzieję, że z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, bo są bardzo kreatywne i z wolą do pozytywnego działania. Tu więcej szczegółów: http://czachorowski.blox.pl/2015/05/Wzgo rze-czarownic-posrod-bagien-czyli-o-ener gii.html

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Flora #1733483 | 89.228.*.* 13 maj 2015 09:41

  Profesor Stanisław Czachorowski powinien nauczyć się wróżenia za szklanej kuli oraz robienia mikstur ze skrzydełek nietoperza przed nominacją Uniwersytetru Warmińsko-Mazurskiego. Jego wykształcenie jest niepełne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages