Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Spotkanie z Joanną Szczepkowską

2015-04-22 21:50:23 (ost. akt: 2015-04-22 22:00:23)
Burmistrz Korsz wręczył kwiatka znanej artystce

Burmistrz Korsz wręczył kwiatka znanej artystce

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

W Miejsko-Gminnej Bibliotece w Korszach odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Szczepkowską, znaną aktorką, pisarką i felietonistką.

Na zaproszenie działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece w Korszach Dyskusyjnego Klubu Książki 16 kwietnia 2015 roku gościła w naszej placówce znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka, wyrazista komentatorka współczesnych wydarzeń - Joanna Szczepkowska.

Jedni podziwiają ja na deskach teatru, drudzy na szklanym ekranie lub z jej publikacji. Jednak dla większości kojarzona jest jako Pani, która oświadczyła w Dzienniku Telewizyjnym "Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm".

Joanna Szczepkowska - wnuczka Jana Parandowskiego z lekka dozą humoru opowiadała o sobie i rodzinie.

"Szukam, badam, jeżdżę... Po co? Co dla mnie wynika z rodzinnych korzeni? Znaczenie ma dla mnie zapis przeżyć mojej rodziny. Zapis uczuć, takich jak strach, uniesienie, szczęście, rozpacz. Jestem dalszym ciągiem tego, co oni przeżyli. Jestem prawnuczką Polki, Ukraińca i Żydówki - to wynik mojego śledztwa na temat rodziny dziadka Jana Parandowskiego. A ze strony ojca Andrzeja Szczepkowskiego jestem prawnuczką polskiego rycerza i niemieckiego osadnika. Moi pradziadkowie mówili po polsku, ukraińsku, niemiecku i w jidysz."

Z łatwością przychodziło jej opisywanie swoich książek oraz ról granych w teatrze, filmie w Polsce oraz poza jej granicami.

Na zakończenie spotkania odbyło się podpisywanie książek. Padło wtedy wiele ciepłych słów w kierunku aktorki, która chętnie rozmawiała ze swoimi wielbicielami i czytelnikami.

Halina Wołodko

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: biblioteka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages