Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Gudniki. Obchody piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej

2015-04-14 12:43:34 (ost. akt: 2015-04-14 12:53:39)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Baby z Babieńca"

Mieszkańcy Gudnik i okolicznych wsi godnie uczcili 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej. 12 kwietnia spotkali się pod obeliskiem poświęconym ofiarom katastrofy.

Uroczystości zaczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, którą poprowadził ks. prałat Dyzma Wyrostek. Nastepnie zastępca burmistrza Korsz Wiesław Prusik oraz sołtys Gudnik Eugeniusz Kowaluk złożyli pod obeliskiem wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy Gudnik, pobliskich miejscowości, sołtysi i radni z gminy Korsze, skauci z „Doliny Gubra”, poczty sztandarowe: Związku Sybiraków w Kętrzynie, OSP Korsze oraz kolejarzy z Korsz. Uroczystość uświetnił chór z kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Reszlu. Obchody zorganizowali sołtys Eugeniusz Kowaluk i KGW „Baby z Babieńca”.

Stowarzyszenie KGW „Baby z Babieńca”

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: korszewmpl

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages