Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Mieszkańcy Korsz na sesji Sejmiku. Radni chcą monitoringu zanieczyszczeń

2015-03-26 18:57:39 (ost. akt: 2015-03-26 22:50:32)

Autor zdjęcia: Andrzej Adamiak

Wojewódzcy radni zaapelowali do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o wprowadzenie monitoringu zanieczyszczeń w zakładzie utylizacji akumulatorów w Korszach. Radni przyjęli stanowisko podczas środowej sesji, na którą przyjechała 30 osobowa grupa mieszkańców Korsz domagająca się zamknięcia huty

"Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego uważa, że przyczyną społecznego konfliktu dotyczącego funkcjonowania i oddziaływania na środowisko zakładu ZAP Sznajder Batterien w Korszach, jest brak pełnych i wiarygodnych działań obrazujących oddziaływanie tego zakładu na stan środowiska. Zdaniem sejmiku, koniecznym rozwiązaniem staje się wprowadzenie stałego monitoringu ilości zanieczyszczeń wytwarzanych przez ten zakład a wyniki tego monitoringu powinny być ogólnie dostępne dla mieszkańców Korsz" - czytamy w stanowisku przyjętym przez radnych Sejmiku.

Taki monitoring może zostać wprowadzony dzięki działaniom Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Właśnie do niego apelują radni Sejmiku. - Powinno dać jednoznaczną odpowiedź czy wytwarzane zanieczyszczenia mają rzeczywisty wpływ na stan środowiska naturalnego w stopniu stanowiącym zagrożenie ludzkiego zdrowia - czytamy w przyjętym stanowisku.

Konrad Sznajder, wiceprezes ZAP Sznajder Batterien do stanowiska radnych Sejmiku podchodzi ze spokojem, ale nie rozumie dlaczego takim monitoringiem miałby być objęty tylko jego zakład. - Jeśli wszystkie zakłady produkcyjne na Warmii i Mazurach będą miały założony taki stały monitoring to my go założymy. Nie chciałbym być jedynym człowiekiem, który musi chodzić nago po ulicy by udowodnić, że nie ma przyczepionej do pasa bomby. Warmia i Mazury odstraszają inwestorów - skomentował Konrad Sznajder w rozmowie z dziennikarzami Onetu.

Dyrektor wydziału ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego Grzegorz Drozdowski poinformował podczas sesji sejmiku, że Urząd Marszałkowski w Olsztynie prowadzi postępowanie dotyczące cofnięcia tzw. pozwolenia zintegrowanego dla zakładu w Korszach.

anad

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jupi #1701169 | 89.228.*.* 29 mar 2015 17:33

  A co robi Izdebski? Bo jakoś cicho o nim, pracuje jeszcze w gazecie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. i jeszcze jedno #1700627 | 37.248.*.* 28 mar 2015 19:47

  w korszach nie ma natury 2000. spójrz na mapę to się przekonasz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do poniżej #1700626 | 37.248.*.* 28 mar 2015 19:45

  qqqq kukukuku na muniu to ty masz. uprawy ekologiczne hahhaha, są dopłaty z unii i jakos nikt nie chce się babrać w tym. Agroturystyka? gdzie? u romanowskiego w wandajnach w opuszczonych oborach? zastanów się co piszesz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. qqqq #1700283 | 78.94.*.* 28 mar 2015 11:46

  warmia i mazury odstrasza inwestorow? serio?jakby w naszym regionie zainwestowac w uprawy ekologiczne i agroturystyke to region by sie rozwijal, a nie utylizacja akumulatorow na obszarze natura 2000, to jest kpina

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. kolo #1700017 | 178.36.*.* 27 mar 2015 20:49

  dudek ma nową kamerę. ciekawe skąd ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages