Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

W Korszach kilkaset osób skorzystało z zimowej oferty MOK

2015-02-11 11:11:38 (ost. akt: 2015-02-11 11:31:11)

Autor zdjęcia: Agnieszka Karusewicz

Ferie to wzmożona działalność instytucji zajmujących się organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. MOK w Korszach przez dwa tygodnie organizował wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców swojej gminy. W ofercie ośrodka znalazło się wiele atrakcji.

A wszystko rozpoczęło się od wspólnego ogniska. Oprócz zajęć stałych zorganizowane zostały dwa wyjazdy do Parku Wodnego w Mikołajkach. Łącznie wzięło w nich udział około 80 osób. Dużą popularnością cieszył się również wyjazd do Multikina w Olsztynie na bajkę „Pingwiny z Madagaskaru”. Po seansie dzieci obowiązkowo zwiedziły Galerię Warmińską.

Miłośnicy sportów zimowych mieli okazję poszaleć na kętrzyńskim lodowisku. Dla najmłodszych dzieci skierowane było spotkanie z teatrem. W drugim tygodniu ferii dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Grupy Art.-Re z Krakowa. Na bajkę przybyli także rodzice, dziadkowie i opiekunowie. Sporą popularność zyskały projekcje filmowo-bajkowe. Wyświetlono cztery bajki i filmy animowane dla dzieci i młodzieży. Odbył się także jeden seans filmowy dla dorosłych.

Warsztaty dla miłośników fotografii poprowadził Damian Lemański. Ale instruktorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzili także świetlicę wiejską w Wandajnach i Garbnie. W Wandajnach dzieci obejrzały bajkę, zaś w Garbnie tańczyły w rytmie zumby. Z oferty MOK skorzystały również dzieci uczęszczające na półzimowisko do Zespołu Szkół w Korszach. Pod bacznym okiem nauczycieli dzieci wzięły udział w zajęciach zumby i obejrzały bajkę.

W nowej odsłonie odbyło się Spotkanie Kulinarne. Do tej pory spotkania opierały się na doświadczeniu kulinarnym uczestników biorących w nim udział. Tym razem miało charakter pokazowy. Całość poprowadził Sebastian Krakowiak, kucharz jednej z kętrzyńskich restauracji. Panie miały okazję poznać trzy nowe przepisy oraz zasmakować popisowych dań. Na koniec ferii odbyła się dyskoteka dla młodzieży, którą poprowadził Dj. Sensi.

Tylko podczas ferii z wyjazdów i zajęć dodatkowych Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach skorzystało kilkaset osób.

Źródło: MOK w Korszach

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages